2181. Ha túl hangos a macska
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
Minden macskának van hangja, az egyik csendesebb, a másik hangosabb. De mi a teendő akkor, ha a cica túlságosan sokat és hangosan nyivákol? Lehetséges okok és megoldásuk.
A kiscicák nagyon szeretnek játszani, de fontos, hogy ne kerüljön a mancsuk ügyébe akármi. Csak olyan dolgokat adj oda neki játék céljából, ami nem okozhat bajt, akár magad is elkészítheted négylábú barátod kedvenc játékait.
A macskáknál a vizeletspriccelés korántsem csak a terület megjelölésére szolgál, sok mást is jelezhetnek ezzel. A spriccelés kiváltó oka lehet akár a környezet megváltozása is.
Az állatok is megijednek, félnek, akárcsak az emberek. Ha meg akarsz nyugtatni egy ijedt kisállatot, óvatosan, lassan közelíts felé, mindig mérd fel a várható reakciót!
A macskák fatörzseket, kerítéseket, valamint bútorokat karmolásznak, hogy így jelöljék meg a területüket a legfeltűnőbb helyeken.
Állatkereskedésben lehet különböző vízinövényeket vásárolni. Vannak a víz tetején úszó fajok, és olyanok is, amelyeket az iszapba kell ültetni. Attól is függ, mekkora lesz az akvárium, hogy mi fér el. Mérgező növényeket tilos betenni.
Kedves Gazdi! Rendkívül jó eredmény lehet elérni, az advantix nevű cseppel. A tubus tartalmát a két fülre el kell osztani, úgy, hogy a seb mellé keni fel. A sebet bármilyen sebolajjal pedig le kell kezelni. Kérem érdeklődjön állatorvosánál.
A vérzés jöhetett a méhcsonkból is, ezt a vizsgálatot végző állatorvosnak kellett látnia. Amennyiben pedig ez a diagnózis, akkor újra fel kell tárni a hasüreget, és meg kell keresni a vérzés forrását. Vírusfertőzés nem okoz ilyen nagymértékű hüvelyi vérzést.
Sok mindentől lehet problémája a szemnek (lehet egy hegesedés), pl-ul mechanikai sérülés is okozhatja a problémát Ha rosszabbul lesz vagy zavarja a kutyát akkor lehet szakorvoshoz vinni
Kedves Sára! Kapjanak kicsit ritkábban, de többet enni. Az ékszerteknősök 2-3 hétig gond nélkül bírják evés nélkül. Ezután éhesebbek lesznek, és biztosan meg fogják enni, amit kapnak. Az ékszerteknősök táplálékának min. 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák, ezen kívül pedig kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat.