2196. A border terrier
Munkakutyaként a border terrier célja, hogy gazdája kedvében járjon, éppen ezért ezt a fajtát könnyű tanítani. Rengeteg mozgásra van szüksége, bundája nem igényel különleges ápolást.
Munkakutyaként a border terrier célja, hogy gazdája kedvében járjon, éppen ezért ezt a fajtát könnyű tanítani. Rengeteg mozgásra van szüksége, bundája nem igényel különleges ápolást.
A borzoi nagy termete ellenére, nagyszerű háziállat. Csak a mozgásigényét tudd kielégíteni!
A Boykin spánielt úgy emlegetik, mint a kutya, amely nem borítja fel a csónakot.
Mint minden mást, a lovaglást is tanulni, gyakorolni kell ahhoz, hogy igazán jól menjen. Íme három ötlet arra, hogyan hozd ki a maximumot a lovaglóleckéidből.
Azoknak, akik mozgássérültek, nyugdíjba mentek, vagy egyedül érzik magukat, fontos a legmegfelelőbb kutya kiválasztása. Nem csak a méret számít, hanem sok esetben a temperamentum is. Lássuk, miből lehet választani!
A cicánál valószínűleg feltételes reflex alakult ki, amelyet a simogatás vált ki. Lehet, hogy a simogatást etetés/evés követi vagy követte korában? (Lásd: Pavlov kutyakísérletei a feltételes reflex kiváltására...)
Az álvemhesség valójában áltejelést jelent, semmi köze a vemhességhez, ha nam történik fedezés vagy fogamzás, akkor is kialakulhat. Normál élettani folyamat, csak azért nem szeretjük, mert jelentős viselkedésbeli változást okoz a kutyánál (fészkel, játékot hurcol, nem eszik, nyűgös), valamint a sokszori tejelés emlőgyulladást, esetleg daganatot okozhat. Az első tüzelés után is előfordulhat, kb. a tüzelés utáni 6-8. héten kezdődik.
Lehet, hogy megfázott, illetve felsőlégúti gyulladása van. Kezelni kellene a dolgot, ezért jó lenne elvinni egy állatorvoshoz.
Én nem látom ezt nagy problémának. Egyrészt még fiatal és ezért nincs meg a kellő magabiztossága. Ez idővel meg fog változni és ellesi a többiektől az ugatás fortélyait. Másrészt a legtöbbször az jelent problémát, hogy túl sokat és túl hangosan ugat egy kutya, ami zavarja a környezetét és a gazdáját is. Tehát én nem aggódnék.
A fejrázás sokszor begyhuruttól van, de parazitás fertőzés is okozhatja, ami viszket és ezért rázza, kaparja a fejét. Ha csak ritkán teszi, akkor az természetes viselkedési forma is lehet (azaz: valami rákerült a lábára/csőrére és azt akarja lerázni...).