2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Kedves Gazdi! Sajnos a levele alapján nem tudtam kideríteni, hogy milyen típusú rohamai vannak a kutyusának. Több százféle rohamtípus létezik, és mindig a roham típusának megfelelő antiepileptikumot szoktuk előírni. Az epilepsziát az agy idült betegsége okozza, és nem a beteg étrendje. Az Önök esetében a rohamzajlás kronológiai sorrendjéhez tartozik a roham végén történő bélsár ürítés. Egyéb információk érdekében a kissgabriella@vipmail.hu e-mail címen tud elérni. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Nem teszi tönkre az állatot az ivartalanítás. Minimális kockázata van bármilyen altatásban történő beavatkozásnak, de az ivartalanításnak számtalan az előnye: Az ivari hormonok által előidézett betegségek kiküszöbölhetőek: pl. az emlő, méh, petefészek, here, prosztata daganatai, álvemhesség, gennyes méhgyulladás. Ezek a nem ivartalanított állatokban elég gyakran előforduló betegségek. Az ivartalanított állat (és gazdája is) stresszmentesebb életet élhet, mely az élettartamot is meghosszabbíthatja.
Legjobb lenne találni egy szoptató szukát, aki befogadná. Ha nem sikerül, akkor kutyának való tejpótló készítményt kéne vásároljon állatpatikában, és a használati utasításban szereplőeknek megfelelően eljárni.
Kedves Szabina! Bármennyi idős egy kutyus, és átmeneti egyensúlyvesztés tüneteit mutatja, az ideggyógyászati vagy belgyógyászati eredetű. Vitaminokat természetesen kaphat, de ettől feltehetően nem fog meggyógyulni. Az átmeneti egyensúlyvesztések okát, valamint a tüneteit is szoktuk kezelni, és ehhez mindig a megfelelő kivizsgálás sorozatot írom elő. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella www.kutyaepilepszia.hu
Vigye állatorvoshoz, életmentő lehet.