2201. Hogyan kezeljük az allergiás macskákat?
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Ha a macskád allergiában szenved, íme néhány szaktanács, mellyel segíthetsz neki átvészelni ezt az időszakot. Azonban fontos, hogy fordulj állatorvoshoz, ha a probléma súlyossá vagy rendszerssé válik!
Az antibiotikum-érzékenység problémája a lovaknál bármilyen lótulajdonost érinthet. A túl sok antibiotikumos kezelést többféleképpen is megelőzheted.
A lovak, az emberekhez hasonlóan, időnként köhögnek. Ha egy lónál krónikus köhögés jelentkezik, az bizony aggodalomra adhat okot. Ilyenkor szakember segítségével ki kell deríteni, mi állhat a probléma hátterében.
Íme néhány információ a kutyák Duchenne-féle izomdisztrófiájáról (GRMD), egy ritka, de halálos betegségről és arról, hogy ez miként segíthet az embereknél kialakuló Duchenne-féle disztrófia gyógyításában.
A család és a kutya boldogsága érdekében nagyon fontos egy olyan háziállat kiválasztása, mely megfelel igényeidnek és otthonod adottságainak egyaránt. Íme néhány kérdés, amelyet érdemes föltenned magadnak, mielőtt befogadnád az új családtagot.
Az ivartalanítás túlnyomórészben csak a kutya szexuális dominanciájával összefüggő viselkedésére van hatással. A "rakoncátlan" és "konok" jelzőket mi kutyatrénerek "neveletlen" vagy "nem megfelelően nevelt" szavakkal fejezzük ki. Ma divatos kifejezésként használják a neveletlen, nem megfelelő tartási körülmények között tartott, fizikai és pszichikai igényeiben kielégítetlen kutyákra a "hiperaktív" megbélyegzést. Sok esetben ez nem fedi a valóságot. Részletes tanácsokat csak a kutya adatainak és tartási körülményeinek ismeretében és viselkedésének tesztelése után lehet adni.
A tüzelés, illetve az annak hátterében álló hormonális változások okozhatnak viselkedésváltozást. Célszerűnek tartanám - az állatorvosukkal egyeztetve - megfigyelni, hogy a tüzelés alatt, illetve utána történik-e változás. Amennyiben ez kizárható, és jelenlétükben semmi viselkedésváltozást nem tapasztaltak, úgy feltehetően ún. szeparációs szorongásról van szó. Ennek kezelésére már számos megoldás kínálkozik, de a legfontosabb egy részletes, és alapos beszélgetés állatorvosukkal, hogy esetleg kiderülhessen, mi áll a szorongás hátterében. (példa: távollétükben valami kellemetlenség érte az állatot).
A tünetek alapján akár a macskák alsó húgyúti betegségéről (FLUTD) is lehet szó. Keressék fel az állatorvosukat.
Az elmondottak alapján kutyájának emlődaganata van. Azonnali állatorvosi vizsgálatot, és a daganat műtéti eltávolítását javaslom. A daganat rohamos növekedésével egyre nagyobb műtéti sebre, hosszabb műtétre kell számítani, így fontos, hogy időben kerüljön ellátásra a kutya. Az életkor miatt ne aggódjanak, amennyiben a műtét előtti vizsgálatok alapján a kutya egészséges, úgy az altatás megfelelő körülmények között biztonságos ebben az életkorban is!
A legtöbb szuka a vérzés kezdete utáni 10. és 15. nap között veszi fel a kanokat. Ez az időszak általában 3-4 napig tart. Az első fedeztetés ideális időpontja a harmadik, negyedik tüzelésre tehető, amikor a szuka már másfél-kétéves. Az Önök esetében célszerű lenne megvárni a harmadik tüzelést, de biológiai szempontból nincs akadálya a fedeztetésnek.