2211. Három új kutyafajtát regisztráltak
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tudtad-e, hogy a kutyaürülék okozta fertőzéseknek leginkább a gyerekek vannak kitéve?
A domináns kutya megzabolázása nehéz, de nem lehetetlen. Mi válthatja ki a domináns viselkedést? Milyen életszakaszában figyelj különösen kutyád viselkedésére? Mi a teendő, ha egyedül nem bírsz vele?
Kutyádnak, méretétől függetlenül szüksége van egy ágyra. Hogyan válaszd ki a legjobbat neki úgy, hogy neki is és neked is megfelelő legyen? Íme néhány szempont, amely megkönnyíti a döntést.
A megfelelő kutya kiválasztása az idős ember számára biztosítja a társaságot, a biztonságot, a mozgást, vagyis megvannak az egészségügyi és lelki előnyei is.
A leírt duzzanat tályog vagy valamiféle daganat lehet. Ezt tapintással vagy tűvel történő pungálással esetleg el lehet különíteni. Tályog esetén annak megnyitása és kitisztítása vezethet gyógyulásra, a daganat viszont csak műtéttel lenne kezelhető. Ez nagyon kockázatos és nem javasolnám az állatka kora miatt sem és azért sem, mert nem okozott eddig problémát a hörcsög életvitelében.
Igen, általános vizsgálatra mielőbb vigye őket állatorvoshoz. Védőoltás nem szükséges számukra.
Biztosan nincs a kettő között összefüggés.
Azok a cicák - legyenek szobacicák vagy kintlakók -, amelyek a szőrlabdaképződést megakadályozó és/vagy a lenyelt szőr eltávozását elősegítő készítményeket vagy eleséget kapnak, nem hánynak szőrcsomókat. Ezek a készítmények pontosan ezt a célt szolgálják. Ettől a macska a lenyelt szőröket nem emészti meg, csak nem összecsomósodva távozik el a szervezetéből a végbelén keresztül. Továbbra is szőrlabdacsképződést megelőző eleségeket és készítményeket adjon a cicájának.
Egy 11 éves bernáthegyi már matuzsálemi korúnak számít. Séta közben lehetnek izületi vagy gerincfájdalmai, amit állatorvosnak kell kivizsgálnia. Ebben a korban már nem szoktak játszani, pláne a nagytestű kutyáknak nehézkes lesz a mozgásuk és nem szívesen találkoznak más kutyákkal. Tartanak az esetleges küzdelemtől, még ha az játékos is, de a másik ha csak ráugrik vagy meglöki, az is fájdalmas lehet számukra. Ne erőltesse a találkozást, ha ő akar ismerkedni, úgy is oda fog menni.