2211. Három új kutyafajtát regisztráltak
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tudtad-e, hogy a kutyaürülék okozta fertőzéseknek leginkább a gyerekek vannak kitéve?
A domináns kutya megzabolázása nehéz, de nem lehetetlen. Mi válthatja ki a domináns viselkedést? Milyen életszakaszában figyelj különösen kutyád viselkedésére? Mi a teendő, ha egyedül nem bírsz vele?
Kutyádnak, méretétől függetlenül szüksége van egy ágyra. Hogyan válaszd ki a legjobbat neki úgy, hogy neki is és neked is megfelelő legyen? Íme néhány szempont, amely megkönnyíti a döntést.
A megfelelő kutya kiválasztása az idős ember számára biztosítja a társaságot, a biztonságot, a mozgást, vagyis megvannak az egészségügyi és lelki előnyei is.
A vitamincseppek legfeljebb a madár immunrendszerét erősítik, így jobban ellenáll a betegségeknek. A leírtak alapján mechanikai sérülés történhetett, vagy a szarurétegben élősködő atkák okoznak elváltozást. Előbbit antibiotikummal, gyulladáscsökkentőkkel, utóbbit lokális kezeléssel (pl. paraffin borogatás), élősködő irtó készítménnyel (pl. ivermectin spot on), illetve a kettő kombinációjával lehet eredményesen kezelni.
Yorkiknál meglehetősen gyakori, hogy a tejfogak nem hullanak ki, mire a maradó fogak kihasadnak. Jellemzően a szemfogak szoktak duplázódni, de nemritkán a metszőfogak is duplázódhatnak. Általában azt lehet mondani, hogy ilyen esetben a tejfogakat ajánlott eltávolítani, mert különben a maradó fogsor rendellenes állását eredményezheti (elnyomja azt). Fogváltás idején a "szájszag" intenzívebb, a megszokottól eltérő lehet. Ezért azt javaslom, hogy keressék fel a kezelő állatorvosukat. Tekintettel arra, hogy a tej szemfogak eltávolítása meglehetősen körülményes, finom, precíziós beavatkozást igényel, mivel a fog nagyobbik része az állcsontban van, a fogak eltávolításának állatorvosi költsége 3-5 ezer Ft is lehet darabonként. A metszőfogak eltávolítása lényegesen alacsonyabb költséggel jár. Ehhez jön még az altatás költsége. Ez utóbbi az altatás módjától, az altatószer fajtájától és mennyiségétől függően további 3-5 ezer Ft-ot jelenthet.
Azt javaslom, hogy az Interneten keresse meg a macskatartók valamelyik egyesületét, amelyek szabályzatuk szerint esetleg adhatnak úgynevezett "B" törzskönyvet, és az állat külleme alapján dönthetik el, hogy törzskönyvezhető-e.
Elég rejtélyesnek hangzik, amit írt. Lennének ötleteim, de így ez csak találgatás lenne. Talán érdemes lenne elvinni állatorvoshoz, aki a vizsgálat és a tapasztaltak alapján tudna valami kézzelfoghatóbbat mondani.
Kérdés, hogy a a folyadék mi volt, és honnan távolította el? Genny, ízületi folyadék, vér, stb. mind lehet, és persze az sem mindegy, hogy az ízületből (melyikből?), nyálkatömlőből, vagy máshonnan távolította -e el a azt a bizonyos folyadékot, számtalan eset lehetséges. Ennyi információ alapján csak azt mondhatom, hogy tudni kéne a válasz a fenti kérdésekre, és ettől függően röntgenvizsgálat, ultrahangos vizsgálat, laborvizsgálat a valószínű következő lépés a megfelelő kezelési terv felállításához. ennél pontosabb tippelésre az ismert információl alapján nem lehet vállakozni, számos variáció elképzelhető.