2211. Három új kutyafajtát regisztráltak
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tavaly három új kutyafajtát regisztrált az AKC (American Kennel Club). Intelligens és aktívak kutyák lévén mindegyikük jó házikedvenc lehet. Lássuk az új fajtákat!
Tudtad-e, hogy a kutyaürülék okozta fertőzéseknek leginkább a gyerekek vannak kitéve?
A domináns kutya megzabolázása nehéz, de nem lehetetlen. Mi válthatja ki a domináns viselkedést? Milyen életszakaszában figyelj különösen kutyád viselkedésére? Mi a teendő, ha egyedül nem bírsz vele?
Kutyádnak, méretétől függetlenül szüksége van egy ágyra. Hogyan válaszd ki a legjobbat neki úgy, hogy neki is és neked is megfelelő legyen? Íme néhány szempont, amely megkönnyíti a döntést.
A megfelelő kutya kiválasztása az idős ember számára biztosítja a társaságot, a biztonságot, a mozgást, vagyis megvannak az egészségügyi és lelki előnyei is.
Kedves Anita! Ahogy az embereknek, a kutyáknak is először a tejfogai nőnek ki. A fogváltás a 4. hónap vége felé kezdődik, tehát teljesen normális jelenségről van szó az Ön kutyája esetében is.
Kedves Meske! Otthon tartott díszmadarak esetén viszonylag gyakran találkozunk állatorvosi beavatkozást igénylő problémákkal. Az, hogy jó általános állapotban vannak a madarak, mindenképp megnyugtató, érdemes lenne azonban felkeresni a közelben egy díszmadarakkal foglalkozó szakembert a konkrét probléma orvoslása érdekében. Lábvégbetegségek kórokaként legtöbbször a nem megfelelő táplálék okozta hiánybetegségek, a tartási körülmények illetve különböző élősködők fordulnak elő. Manapság igen korszerű készítmények állnak rendelkezésre, a kezelésről minden esetben állatorvosával együtt döntsenek. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Kedves Anita! A sérülés elfertőződhetett, ezért a nyuszit haladéktalanul vigyék állatorvoshoz! A sebnyalogatás ellen védőgallért szoktak tenni az állatokra, az állatorvos ebben is tud segíteni.
A szoptatás megszűnését követően az elapasztás rövidebb-hosszabb idő után bekövetkezik. Hogy ez mennyi időt vesz igénybe, és problémamentesen lezajlik-e, ez egyedi, és több tényező függvénye. Ezért a legjobb lenne, ha az állat érdekében mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost, aki a vizsgálatot követően megfelelő kórjelzést és terápiás javaslatot is fog adni.
Kedves Melinda! Próbálja őket keleti vagy északi fekvésű, árnyékosabb, hűvösebb szobában elhelyezni és sose érje se őket, se a ketrecüket huzamosabb ideig a tűző nap. Használhat ventillátort is a szobájukban (legjobb lenne a légkondicionáló, de ez sok helyen sajnos nem megoldható). Ügyeljen arra, hogy a ventillátor NE közvetlenül rájuk fújja a hideg levegőt, és legyen búvóhelyük, takarójuk, ami alá el tudnak bújni, ha esetleg fáznának. Vigyázzon, hogy az állat ne érje el a ventillátort, és mivel nyaranta sokat szellőztetünk, ajtó-ablak nyitva lehet, ezért fokozottabban ügyeljen a szökésveszély miatt. A ketrecükbe tehet hideg vizes rongyot is, ha melegük van, akkor hűthetik magukat azzal, ahogy alá vagy belebújnak.