2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. Vigyék állatorvoshoz!
A szemészet egy komoly tudomány. "Piros, gyulladt szemet" nagyon sok szembetegség okozhat (kötőhártya-gyulladástól a nem megfelelő helyen növő szempillákig, stb.) és azt a konkrét oknak megfelelően kell kezelni! Így látatlanban, alapos szemvizsgálat nélkül viszont lehetetlen megmondani, mi lehet a baj. És igen, akár egy szimpla kötőhártya-gyulladás is eltarthat hónapokig kezelés nélkül.
Kedves Eszter, Nehéz dolgom van ugyanis könnyedén lehet, hogy a teknősnek csupán annyi a problémája, hogy még nem akklimatizálódott, ismerkedik a környezettel... ebben az esetben pár nap múlva kellene megkínálni újból.. addig hagyni kéne nyugalomban. Ugyanakkor előfordulnak gyengébb egyedek a kis teknősök között akik néha a leggondosabb ellátás esetén sem kezdenek el enni... az ilyen egyedekkel érdemes felkeresni egy hüllőkre specializálódott állatorvost. Üdv-Dr. Schütz Éva
Kedves Érdeklődő! Természetesen, ahogy ez embereknél is lehetséges, úgy minden más fajnál is megtörténhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Kedves Gazdi, segítene a kérdés megválaszollásában, ha tudnánk hány éves a deguja. De persze a korától függetlenül szomorú lehet társa elvesztése miatt. A deguk átlagéletkora a természetben mindössze 1 év, legalábbis ennél idősebb példányt eddig nem tudtak befogni. A fogságban tartott egyedek élettartama általában 4-5 év, de hallottam már 8-10 éves degukról is.