2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Kedves Gazdi! Sajnos az idült veseelégtelenség nem gyógyítható, csak legfeljebb szinten tartható egy ideig. A legjobb megoldás rá a vesekímélő diétás gyári táp etetése, ha még a cica hajlandó enni. Ha már nem, akkor sajnos már csak idő kérdése, hogy mikor ér véget az élete. A macska nem mutatja látványosan a fájdalmat, inkább rezignált, kedvetlen, apátiás a tartósan fájdalmat érző állat. Kérem figyelje és ha nagyon szenvedne, azaz nagyon apátiás és gyenge és sovány lenne, ne hagyja tovább kínlódni. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc
A vadászösztön a - zsákmányszerzés, - táplálkozás útján szolgálja a fajfentartást. A szexuális hormonháztartás az - ivarzás, - vemhesség, - szülés útján szolgálja a fajfentartást. A kettőnek nem sok közvetlen köze van egymáshoz, illetve az állat viselkedéséhez.
Kedves Kérdező! Gyulladásos folyamat állhat a háttérben, állatorvosi vizsgálatra van szükség. Dr.Puskás Gábor
A jelenség mögött a fiatalabb macska túlzott anyai ösztöne áll. Az ebből eredő viselkedési tünetek kondícionálódtak, megmaradtak és most már akkor is csinálja amikor gyakorlatilag nincs is kölyök, akiket védelmezni kellene. Nagy valószínűséggel már soha nem fognak összebújva barátkozni, de valamennyire harmónikussá szabályozható az együtt élésük. Amiket érdemes kipróbálni: - 3 külön helyen alomtálca - az idősebbnek a lakáson belül megoldani, hogy visszahúzódhasson, elbújhasson a másik elől - a fiatalabbat amikor agreszív előjeleket mutat, vízzel lespriccolni
Macerás vagy sem, ennek a problémának a tisztázásához és megoldásához bizony állatorvos kell. Külföldön is. Azt javaslom, hogy a kutyája érdekében ne házilag próbálkozzon, hanem vigye el szakemberhez!