2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Azt javasolnám mutassa meg másik kollégának is. Lehet mérgezés, bélelzáródás, vagy akár fertőzés is okozhatja.
Kedves Erika! Az Ön által leírtak alapján feltételezhető, hogy az ún. "légcsőkollapszus" nevű betegségről lehet szó. Ez főként pszichés hatásra (pl. izgalom, félelem, öröm) fellépő fulladásszerű köhögéssel, krákogással járó tünetegyüttes. Ahhoz azonban, hogy ezt biztosan lehessen állítani, szükséges volna egy röntgen ill. egy endoszkópos vizsgálat elvégzése. A légcsőkollapszus kezelésére létezik homeopátiás megoldás: Phosphor CH15. De, mivel idősebb kutyusról van szó, mindenképpen érdemes lenne a szívét is megnézetni (ultrahang-, EKG-vizsg.), mert előfordulhat, hogy szívelégtelenség is állhat a háttérben, és akkor más szerekre is szüksége lehet kis kedvencének. Ha további kérdései lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon! (Tel.: 06 20 928 4425) Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos www.kimintvet.hu, info@kimintvet.hu
A nagy testű kutyáknál gyakran kialakuló felfekvés és mintha rajta egy szemölcs szerű növedék nőne.Ha zvarja, le lhet operáltatni és szövettani vizsgálatot kérni, de valószínűleg jóindulatú szövetszaporulatról van szó. Én valami puhító kenőccsel kenegetném, hogy ne repedezzen ki a kemény bőr. (pl. Körömvirág balzsam). Elmúlni nem fog.
Gondolom, nem lóg ki a csont a bőr alól, tehát nem traumás sérülésről van szó... Ha pedig ez a helyzet, akkor ez nem számít kórosnak. Nem fog eltűnni, elmúlni, de ha fájdalmas, akkor mindenképpen mutassa meg állatorvosnak.
Első körben egy mellkas röntgen és esetleg egy szív ultrahangos vizsgálat jön szóba, ami koránt sem ilyen összeg. Ha esetleg semmi eltérést nem találnak, lehet egy endoszkópos vizsgálat is, az már tényleg altatásban. Légúti váladékból vett minta laborvizsgálatával az már kicsit drágább vizsgálat. azt csak akkor kérném, ha nincs diagnózis és a kezelésekre sem reagál. Szóba jöhet még allergiás eredetű aszthma szerű roham is. Az gyógyszeres kezelésre reagálni szokott.