2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Ekkora akváriumban a felsorolt halak közül bármely fajból sem lenne szabad tartani egyetlen párt sem. Ezek nagyra növő halak, 50 literes akváriumméret alatt egy példányt sem lenne szabad tartani belőlük, ebből következően a kérdésre helyes válasz nincs. Ahhoz, hogy elkerülje a pusztulást mielőbb drasztikusan csökkenteni kell a létszámot, újra kell gondolni a dolgokat. Javaslom Horn Péter - Zsilinszky Sándor Akvarisztika című könyvét tájékozódási pontul. Remélem az első kudarcok nem szegik kedvét, sok sikert kívánok e nagyszerű hobbi műveléséhez! :)
Langyos vízzel megnedvesített vattával lehet törölgetni a végbéltájékot, de gyakran van szükség állatorvos segítségére: ha nagyon feszes a kiskutyák hasa és láthatóan kínlódnak.
Szerintem sem lesz semmi baja a napi kis adag méztől és Calopettől. Ugyanez a helyzet a táppal kapcsolatban is.
A német juhász kutyusuk epilepsziájával kapcsolatban egy nagyon pontos kórrajzot írt le. Sajnos öröklött, fiatalkori epilepsziával állunk szemben. Az öröklött epilepsziák esetében az első Ön által leírt rohamtípus - fejrázást, nyugtalanságot követő nagyroham - általában 1-5 éves kor között szokott jelentkezni. Sajnos a Ön kutyusának az epilepsziája nem tudott csendben maradni a kutya legalább 1 éves koráig, amely arra utal, hogy nagyon súlyos szervi károsodás van az agyban, melynek a talaján ilyen fiatalon is megindultak a rohamok. A rohamzajlás, amit leírt, nagyon tipikus; kezdetben csak a fejrázást és a nagyfokú nyugtalanságot látták, majd ezt követően jelentkezett a generalizált nagyroham. A rohamtünetek halántéklebenyi epilepsziás gócot jeleznek. A Sertan tabletta nem volt rossz választás, mert az epilepsziás gócot nagyon szépen blokkolja az agyban, de a kutyus esetében egy generalizált szert is be kéne állítani a fokális készítmény mellé. A tapasztalatom az, hogyha már 6 hónapos kor alatt a számtalan rohamtípus közül a legsúlyosabb rohamjelenséget mutatja a kutya, ez a rossz prognózisú epilepsziák közé tartozik. Sajnos az epilepszia az agy idült betegsége, amely csak több évi gyógyszerszedés után gyógyulhat, de ez a halántéklebenyi epilepsziákra egyáltalán nem jellemző. Önmagában a grand mal roham nem jár fájdalommal, hiszen a kutya eszméletlen, de az Ön által leírt rohambevezető tünetek viszont igen, valamint a rohamot követő percek és órák. Sajnos az egész országban hárman foglalkozunk epilepsziával, és sajnos az állatorvos-képzés ezen a területen sem megfelelő, ezért a kollégák néha tanácstalanok az epilepszia betegség prognózisának a meghatározásával kapcsolatban. Természetesen felelőtlenség lenne a részemről az azonnali euthanasiát javasolni, hiszen kivizsgálás (EEG, pszichiátria) nem történt a részemről, csak a 20 éves tapasztalatomra vagyok hagyatkozva. Ha sikeres is lesz a gyógyszerbeállítás, talán a legjobb eredmény, ami elérhető az adott esetben, az egy-két havonta jelentkező roham. Bővebb információkat a www.kutyaepilepszia.hu oldalon talál (elérhetőségeket is). Üdvözlettel: Kiss Gabriella
Ha egy kutyának vagy egy embernek ilyen gyakran vannak rohamai, ez mindenképpen tartós antiepileptikum szedést indokol. Sajnos Magyarországon az állatorvosi epileptológia oktatása nagyon minimális, ennek következtében az epilepszia szigorú törvényszerűségeivel, a gyógyszerindítás időpontjával és a gyógyszerbeállítás szigorú alapelveivel sem lehetnek tisztában. a praxisban dolgozó kollégák. A kutyusa epilepsziájával kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, hiszen nem tudom, milyen fajta, mennyi idős, milyen típusú rohamai vannak (többszáz féle rohamtípus létezik, és kizárólag a rohamtípusának megfelelő antiepileptikumot szabad csak felírni). Bővebb információkért ajánlom a www.kutyaepilepszia.hu honlapom meglátogatását, itt az elérhetőségeim is fennvannak. Ha igényt tart a kutya epilepszia gondozásba vételére és kivizsgálására, kérem hívjon, vagy küldjön e-mailt a részletek megbeszélése érdekében!