2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Valamilyen konkurenciaharc és/vagy kommunikációs probléma lehetett a baleset oka. A puffadás az elfogyasztott áldozat következménye. Betegség csak nagyobb falkában történő hasonló baleseteknek lehet a kiváltó oka. Az Ön és a kutya közötti bizalmat a történtek nem szabad, hogy befolyásolják!
A tápszer etetése csak akkor okozhat állandó hasmenést, ha a szervezet az etetett tápszer valamely összetevőjére allergiás. Ez ugyan nem lehetetlen,de nem is gyakori. Valószínűbbnek tartom, hogy a táplálékok emésztésének elégtelensége -a hasnyálmirigy elégtelen működése miatt-, vagy a felszívódás zavara -a bélfal megvastagodása miatt- okozhatja ezt a kellemetlen tünetet. A hasnyálmirigy elégtelenség egyszerű laborvizsgálattal kimutatható és kezelhető.
Mikroszkópos vizsgálat, a kórokozó meghatározása után érdemes tovább haladni a gyógykezeléssel. Általában fülatkára jók azok a szerek, melyek hatóanyagai: selamectin, moxidectinimidacloprid, stb.. A kezelést ismételni a kiszerelés formájától függően kell.
Sajnos nincsenek egyedül ezzel a problémával, rengeteg kutya és gazdáinak életét keserítik meg a petárdák. Ilyenkor, pár nappal szilveszter előtt azonban már eléggé elkésett a megoldás keresése. A legtöbb nyugtató semmit nem ér ilyenkor, ami viszont jó lehetne, azt is érdemes előtte akár többször is kipróbálni, hogy meg lehessen ismerni az adott kutyában való hatását (mennyit kell adni, mikor alakul ki és meddig tart a hatása). E nélkül vagy használ, vagy nem, ezért nehéz 1-2 nappal a használat előtt ebben jó tanácsot adni. Minden esetre mindenképpen zárják be a lakásba, ha lehet a legcsendesebb, legvédettebb helyiségébe, és engedjék le a rolókat teljesen (ha van). És ne akarjanak vele kimenni a szabadba (kapjon a szokásosnál kevesebb vizet, ezen a napon koplalhat is, így könnyebben ki lehet bírni vele akár 10-12 órát is anélkül, hogy ki kellene vinni.
:) a német juhász fajta az ősökben szinte biztos, a többit azonban nehéz megállapítani... de a lényeg, hogy így is szépre "sikeredett" :)