2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
Hasonló esetekben általában a kutyák önmaguktól megpróbálják hangjelzéssel erősíteni a figyelemfelkeltésüket. Néhányszor, amikor a kutya odaáll az ajtóhoz, menjen oda mellé és figyelje, de ne nyissa ki az ajtót, csak tegye a kezét a kilincsre. Várja meg amíg a kutya valamilyen hangot ad és az azt követő pillanatban dicsérje meg és nyissa ki az ajtót. A bélsár ürítés nagyban összefüggésben van a kapott táp mennyiségével és minőségével. Ha naponta 3 x kap enni a kutya, kezdje el a déli adagot fokozatosan csökkenteni, - ügyelve rá hogy a napi mennyiség ne változzon. Másik befolyásoló tényező a kutya rendszeres féregtelenítése. Jól látja és gondolja - egy 3 hónapos kutya neveléséhez, tanításához elsősorban türelemre van szükség.
Leírása alapján valóban elképzelhető a "fitymaszűkület" is. Amennyiben ez nem veleszületett, meg kell találni az okát. Állatorvosa minden bizonnyal felvázolja majd a megoldási lehetőségeket, aminek valóban része lehet a sebészi korrekció is, amennyiben indokolt.
Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mivel ezt levelezéssel nem lehet megoldani!!! A két probléma egyébként nem hiszem, hogy összefüggene...
Ez egy tévhit, ugyanis egészségügyi szempontból semmi sem indokolja, hogy a cica az ivartalanítás előtt legalább egyszer szüljön. Ajánlott még a felnőttkor előtt elvégeztetni a beavatkozást a cicán, 6-8 hónapos kora között. Természetesen a műtét ennél idősebb cicákon is elvégezhető, sőt, ha szükséges akár vemhes állatok is biztonságosan ivartalaníthatók.
A félelem a kutyáknál egy természetes, de nem kívánatos viselkedési forma. A félelemnek több kiváltó oka is lehet, - csak ezek ismeretében lehet terápia vagy tréning módszert alkalmazni. Külső hatás nélkül a félelem csökkenhet vagy éppen növekedhet. Csak a kutya és a tartási körülmények ismeretében lehet felelősségteljes tanácsokat adni. Amennyiben igénylik a házi látogatást és megfigyelést, kérem jelezzék e-mailben: info@4tappancs.hu