2216. A konyhában rendezkedő papagáj olyan felfordulást csinál, mint egy togyogó baba
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Mihez kezd egy kongói szürkepapagáj, ha szabadon engedik garázdálkodni a konyhában?
Láttál már hangyavárat? A teteje akár két méterrel is a talaj fölé magasodhat. A föld alatti része még ennél is nagyobb. Bonyolult járatrendszer szövi át.
Ha félsz a macskádnak gyógyszert beadni, hidd el, nem vagy ezzel egyedül! A macskák ingerültekké válhatnak, ha megpróbálunk tablettát letuszkolni torkukon. Tanuld meg sajátkezűleg beadni a cicusnak a pirulát!
A szürkepapagáj vagy jákópapagáj két fő alfaja a timneh és a kongói, így felmerül a kérdés, hogy a vevő vagy a tenyésztő hogyan tehet különbséget közöttük?
A kutyáknál kialakuló hasnyálmirigy-gyulladás gyakran a túlsúly, a túletetés következménye, de hogyan vehetjük észre, mik a tünetek?
A cseppfertőzéssel terjedő betegségeket "cipőtalpon" is hazahurcolhatjuk, ezért az un. kombinált oltást ajánlott lehet beadatni a cicának. Amennyiben esély van arra, hogy a cica a lakást elhagyja (nyaralás, földszinti lakásból szökés stb) javasolt veszettség ellen is oltani. Az oltások gyakorisága viszont nem függ a macska tartózkodási helyétől. Az élősködők elleni védekezésre is ez utóbbi vonatkozik.
A 4 hónapos tojó még fióka, így a hím nem párjelöltnek tekint, hanem betolkodónak a revírjébe. Érdemes lenne új kalitkába összeszoktatni, vagy külön ketrecben egymás mellett tartani arra az időre, míg kölcsönösen nem keresik egymás társaságát.
T. Kérdező! Nem tudom mi az a " kelti" macska. Hipoallergén a táp lehet, pld. Üdvözlettel:dr.s.r.
Lehetőség szerint ne kapjon penészes takarmányt. Okozhat légúti megbetegédeseket, szaporodási problémákat, kólikát, por károsíthatja a tüdót, teljesítményromláshoz, rossz kondícióhoz vezethet vagy az orri részen megjelenő szemölcsszerű kinövésekhez.
Kérdésére csak azt tudom válaszolni, hogy az ilyen makacs esetekkel kell felkeresni specialistákat, akik talán a szokásos állatorvosi lehetőségeken túl tudnak segíteni a diagnózis pontos felállításában, és az eredményesebb kezelésben. Jelen esetben azt ajánlom, keressenek egy bőrgyógyászati szakrendelést, bőrgyógyászattal régebben foglalkozó állatorvost, és neki mutassák meg a kutyát. Ilyen rendeléseket ma már sokfelé lehet találni az országban, de azért általában szükséges némi utazás, szállítás.