2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Természetesen vannak a 2 , 3 … vagy több kutyával való közös élet kialakításának szabályai, szempontjai és szoktatási tréninglehetőségei. Azonban ezek abban az esetben, ha két azonos nemű és korú (4-5 éven belül) kan kerül össze nem nyújthatnak 100 %-os garanciát a két kutya szexuális- és rangsor harcaiból eredő konfliktusok megoldására. Javaslom, legalább az egyik kutya ivartalanítását.
Ezek a tünetek arra utalnak, hogy a kutyája sajnos beteg lett. Várható, hogy rövidesen egyéb tünetek is jelentkeznek majd (leginkább hányásra, hasmenésre lehet számítani). Mindenképpen mutassák meg még ma állatorvosnak!
Ha azóta nincs javulás, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! "Vakbélgyulladásuk", mint nekünk embereknek, egyébként nincs...
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Első számú oka lehet, hogy a közelben élő másik (ellenkező nemű) kutyákkal akar kapcsolatba kerülni, és a sikertelenség csalódottságát ilyen módon vezeti le. További okok lehetnek: - napközben valószínűleg nem mozog és nem foglalkoznak vele eleget, ezért az éjszakai - ingerszegény - időszakban ezzel a pótcselekvéssel köti le magát - nem tartja megfelelőnek az éjszakai pihenőhelyét - az esti etetést követően még játszani, rágni akar és nincs mivel/mit - esti órákban vagy az esti etetést követően nem viszik el sétálni, játszani. Olvass tovább! Hogyan neveljük a kölyökkutyánkat? Így hat a gügyögés a felnőtt kutyákra