2226. Hogyan rendezzük be a szakállas agáma (Pogona barbata) terráriumát?
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
A szakállas agámák csodálatos háziállatok, kezelhetőek és könnyű rájuk vigyázni. A megfelelő élettér berendezése biztonságban és egészségben tartja a kis agámát.
Becslések szerint az állatklinikára látogatott teknősök mintegy 10%-ának húgyköve van. Ezeket általában rutin vizsgálatok során illetve fizikai vizsgálatok során derülnek ki, mikor az állatokat más problémák miatt hozták el és a gazdájuk nem is tudott róla, hogy a teknősnek köve volt.
A hüllők és a kétéltűek érdekes állatok, sokan szeretik tanulmányozni viselkedésüket. De vajon ajánlott-e együtt tartani őket, vagy jobb, ha külön-külön kísérjük figyelemmel mindennapjaikat?
A LaPerm macskában szelíd, gyengéd társra találsz. Hálás a simogatásért, szereti gazdája közelségét. Kíváncsi természetű, szeret játszani, remekül alkalmazkodik környezetéhez. Rövid-és hosszúszőrű változata is létezik.
A macskád rágja a karmát, vagy úgy tűnik, mintha gúnyosan vigyorogna rád? Nem kell rögtön aggódni, a furcsa viselkedésnek számos oka lehet. Mielőtt bepánikolnál, olvass tovább!
Javaslom a kistestű elevenszülőket vagy a pontylazacokat. Pl. guppik, neonhalak, lazacfélék. Ezen az oldalon is, más oldalakon találni hasznos infókat. Könnyen tartható növények például az Anubias félék, a jávai moha, hínárfélék és sokan mások is :) Körülbelül 15-20db halat lehet együtt tartani, heti vízcserék és talajporszívózás mellett. Sok sikert az akváriumhoz!
Kicsit késve és lassan reagált kedves GAZDI !!!??? De se baj, … egy 6 éves kutyát ugyan úgy kell szobatisztaságra nevelni mint a 6 hetest. Írja meg e-mail címét az info@4tappancs.hu címre és elküldöm Önnek az ezzel kapcsolatos részletes írásomat.
Feltétlen vigye állatorvoshoz!!! Egy vérlabor és ultrahangos vizsgálatra mindenképpen szükség van. Számos betegség okozhatja a panaszokat...
Az ivarérettség: amikor a fiatal egyed képes utódok létrehozására. A kan kutya heréiben elkezdődik az ondósejtek (spermiumok), a szuka kutya petefészkeiben a petesejtek termelése. Vagyis azt a kutyát nevezzünk ivarérettnek, amely eljutott fejlődésének abba a szakaszába, amikor már életképes ivarsejteket termel és szaporodásra alkalmas. Az ivarérettség időpontja több tényezőtől függ: • egyéni sajátosságoktól – mit örökölt a szülőktől, • tartási és táplálási körülményektől, • adott kutyafajta testméretétől: nagytestűek rendszerint később válnak ivaréretté, a kistestűekkel szemben! Általánosságban elmondható, hogy a szukák 9-10 hónapos korban, míg a kanok 10-15 hónaposa korban válnak ivaréretté. Ugyanakkor az ivarérettség nem egyenlő a tenyészérettséggel, vagyis egy ivarérett egyedet még nem ajánlott tenyésztésbe vonni, mivel testileg még nem kellőképpen fejlett, így egy fiatal szuka kutya szervezet számára megterhelő az alom kihordása, felnevelése, kölykei, pedig gyengébbek lesznek, mint egy kifejlett ivar és tenyészérett kutyáé. A tenyészérettség: ha a kutya elérte végső testtömegének ¾ részét. Célszerű így megítélni a tenyészérettséget, mint kor alapján. Ez szukák esetében általában legkorábban a 3. tüzelés, kanoknál, pedig a 18-24 hónapos kor. Ebben eltérések lehetnek a különböző végső testtömegű kutyafajtáknál, vagyis egy nagytestű kutya (kb. 40 kg felett) tenyészéretté válása a fent említetthez képest kitolódhat (szuka: 4. tüzelés, kan: 2,5 éves kor) Aprómegjegyzécske: Ha Önöknek nincsenek tenyésztési céljaik, akkor ajánlom figyelmükbe a rutinszerű beavatkozást, amit ivartalanításnak neveznek!
Ha "összeragadtak", akkor elég nagy az esélye annak, hogy vemhes, de biztosat csak egy állatorvosi vizsgálat után lehet mondani.