221. Pandaovi lett egy kutatóintézetből
Az óriás panda utolsó példányait mesterségesen szaporítják, a kicsinyeket pedig maguk nevelik fel egy kínai kutatóintézetben. Lássuk a fotókat!
Az óriás panda utolsó példányait mesterségesen szaporítják, a kicsinyeket pedig maguk nevelik fel egy kínai kutatóintézetben. Lássuk a fotókat!
A jó macskaalom kötelező eleme minden cicavécének! De milyen is a jó macskaalom? A cikkből kiderül!
Az izraeli miniszterelnöknél járt magyar delegáció figyelt fel a faggyúmentes húsú awassi birkákra. Cserében állapodtak meg: az első tenyészállatokért egy pár pulit ajánlottak.
Egy akváriumban minden dekoráció, ami nem hal, víz, vagy üveg. Kétrészes sorozatunkban az akváriumon belüli és az azon kívüli dekoráló elemeket mutatjuk be. Kezdjük a szárazon álló dolgokkal!
Egy akváriumban minden dekoráció, ami nem hal, víz, vagy üveg. Kétrészes sorozatunkban az akváriumon belüli és az azon kívüli dekoráló elemeket mutatjuk be. Jöjjenek most a víz alatti díszek!
Az anyacicát látta állatorvos? A kiscicákat az alábbi cikkben található instrukciók szerint kellene táplálni: Mi van, ha a kiscicát etetni kell?, tehétntejet ne kapjanak!
Ha egy macska megbetegszik, akkor a magatartása megváltozik (ez esetben az eddig aktív macska bágyadt lesz, többet fekszik a szokásosnál, igyekszik elbújni egy csöndes, sötét helyen stb.) Többféle betegség is szóba jöhet, kezdve a bélsárrekedésen, bélelzáródáson át, egészen daganatos elváltozásokig... Feltétlen keressen fel egy állatorvost, aki megvizsgálja a cicát!
Kedves Gazdi! Bőrkaparékvizsgálat szükséges, mert sokféle oka lehet (allergia, bőrgyulladás vagy gombás megbetegedés is okozhatja), ami más-más kezelést igényel.
A vadonélő állatfajok mentését a területileg illetékes természetvédelmi őrszolgálat és a legközelebbi állatkert végzi(például a Csongrád megyei elérhetőségek a www.madarkert.hu főoldalán is megtalálhatóak), így minél gyorsabban őket kellene értesíteni, esetleg a MME aktivistáit. A jószándékú, de gyakorlatlan próbálkozásnak könnyen rossz vége lehet. Amennyiben nem sikerül sürgősen segítséget szerezni, végszükség esetén, a fészekből való óvatos kiemelés után elsőként meleg helyre kell őket tenni, pl. lámpa alá, olyan távolságra, ahol kb. 30C fok a hőmérséklet, majd meg kell próbálni a fiókák hidratálását enyhén szőlőcukros vízzel, szemcseppentő, vagy kis űrméretű fecskendő segítségével. Táplálásukhoz kisebb rovarok szükségesek, legjobb az állatkereskedésekben is kapható lisztkukac.
Ezt és a hozzá hasonló táplálékkiegészítőket nyugodtan lehet kölyöknek adni a növekedés időszakában, ezen kívül ízületi betegségben ill. műtéten átesett állatoknak, valamint az öregedő kutyáknak a korral járó ízületi bántalmak megelőzésére is..