221. Pandaovi lett egy kutatóintézetből
Az óriás panda utolsó példányait mesterségesen szaporítják, a kicsinyeket pedig maguk nevelik fel egy kínai kutatóintézetben. Lássuk a fotókat!
Az óriás panda utolsó példányait mesterségesen szaporítják, a kicsinyeket pedig maguk nevelik fel egy kínai kutatóintézetben. Lássuk a fotókat!
A jó macskaalom kötelező eleme minden cicavécének! De milyen is a jó macskaalom? A cikkből kiderül!
Az izraeli miniszterelnöknél járt magyar delegáció figyelt fel a faggyúmentes húsú awassi birkákra. Cserében állapodtak meg: az első tenyészállatokért egy pár pulit ajánlottak.
Egy akváriumban minden dekoráció, ami nem hal, víz, vagy üveg. Kétrészes sorozatunkban az akváriumon belüli és az azon kívüli dekoráló elemeket mutatjuk be. Kezdjük a szárazon álló dolgokkal!
Egy akváriumban minden dekoráció, ami nem hal, víz, vagy üveg. Kétrészes sorozatunkban az akváriumon belüli és az azon kívüli dekoráló elemeket mutatjuk be. Jöjjenek most a víz alatti díszek!
Kap elegendő friss zöldtakarmányt a malacka (például uborka, alma, saláta, petrezselyem, sárgarépa, paradicsom, burgonya, friss, de nem nedves fű, gyermekláncfű, stb.)? Jó minőségű, penészmentes-e a száraztakarmánya? Ha minden rendben van a takarmányozásával és mégis sokat iszik, tanácsolom, hogy vigye állatorvoshoz!
Megértem a fájdalmát. Csak a magam nevében nyilatkozhatom, a kolléga etikus magatartásának megítélése nem az én feladatom. Szerencsére a praxisomban euthanáziára eddig nagyon-nagyon ritkán került sor. Ha mégis, azt kizárólag a tulajdonos előzetes írásbeli kérésére, illetve hozzájárulásával és lehetőleg az ő jelenlétében végzem.
A fürdés mindenképpen jó megoldás. Ajánlatos utána bolhairtó szerrel (pl. Frontline) kezelni. A cica fürdetésekor fogja meg határozottan a nyakát, ettől az állat megmerevedik és könnyebb lesz a mosakodás. Ha végképp nem boldogul velük, akkor a gyógyszeres nyugtatás a megoldás, amelyet állatorvossal végeztessen el.
Ez egy elég komoly műtét, a macska mindegyik utolsó ujjpercét amputálják. Igen, csinálnak ilyen műtétet hazánkban, de elég nagy trauma az állatnak. Én nem ajánlom!
Tapasztalatom szerint, ha a lakásban tartott kiskutyát sokáig nem viszik le az utcára, később komoly problémák jelentkezhetnek a szobatisztaságra szoktatásával. Ezért általában már a 2. oltás után 8 nap elteltével engedélyezem a sétáltatást, persze pórázon, gondos felügyelet mellett, fertőzőanyagszegény környezetben, hazatérés után fokozott gondot fordítva a tappancsok (és a cipőtalpak!) megtisztítására, fertőtlenítésére. Kosárban nyugodtan szállíthatják a kis schnauzert vonaton. Az oltások mellett javaslom a kiskutyát megfelelő homeopátiás prevencióban is részesíteni, hogy ellenálló, egészséges legyen.