2251. A kutyák négyszer jobban látnak sötétben
Köztudott, hogy a kutyák sokkal jobban látnak a sötétben, mint az emberek, de sokan nem értik az okát. A kutyák szemének anatómiája sok kérdésre magyarázatot ad. Lássuk, mik ezek a sajátosságok!
Köztudott, hogy a kutyák sokkal jobban látnak a sötétben, mint az emberek, de sokan nem értik az okát. A kutyák szemének anatómiája sok kérdésre magyarázatot ad. Lássuk, mik ezek a sajátosságok!
Az ivartalanítás egyesek szemében bűn, mások szerint hasznos. Ahhoz, hogy válaszolhassunk arra, ivartalaníttassuk-e a szukát, kissé többet kell tudnunk erről, és figyelembe kell vennünk a műtéttel kapcsolatos érveket és ellenérveket is.
Miért népszerűek a kicsi kutyák házikedvencként? Miért előnyös egy kisnövésű kutyát választani? Mennyibe kerül egy öleb etetése és gondozása?
A szőrtelen kutyafajták első látásra bizarrnak tűnhetnek, de nagyon sok előnnyel rendelkeznek. Nem okoznak allergiát, nem kell szőrük ápolására időt fordítani, nem vedlenek és nem árasztanak kutyaszagot. És persze éppoly ragaszkodóak és kedvesek, mint szőrős társaik.
Ha észrevetted, hogy kutyád görnyedten jár, csahol, amikor felemeled (ölbe veszed), és láthatóan fájlalja a hátát, bizony előfordulhat, hogy porckorongsérve van. A tacskók és más, hasonló felépítésű kutyák sajnos gyakran szenvednek hát-, illetve gerincproblémáktól. Ismerd meg a porckorongsérv tüneteit, kezelését!
Kedves Zsuzsa! Csak egy tipp, de szerintem ez lehet egy térdízületi sérülés, szalagszakadás, egyéb. Elég tipikusnak tűnik. Bővebb info a www.kutyaterd.hu oldalon olvasható. De természetesen vigyék el orvoshoz, alaposan vizsgáltassák meg és ha kell Röntgen. Tisztelettel, Dr. Fux Attila A kutyák izületi gyulladásának kezelése és a fájdalom megszüntetése A kutyák reumás izületi gyulladása (rheumatoid arthritise; gyulladásos autoimmun betegség) Mit tehetünk a kutyák egészséges ízületeiért? Hirtelen sántít a kutyád? Keresztszalag szakadás?
Ránézésre egy felületes, bakteriális bőrfertőzésnek látszik. Betadinos oldattal fertőtlenítheti naponta. Ha egy héten belül nem múlik el, vigye őt állatorvoshoz! A szfinx gondozása Szfinx macska
Szia! Ilyen jellegű vizelet előfordulhat, ha nem kap elég folyadékot. Mivel nem tudod ellenőrizni hogy mennyi vizet iszik ezért mindenképpen adj neki lédúsabb zöldséget is. A nyusziknak amúgy is kell, mert a táp nem elég és ha csak azon eteted az nem egészséges. Adj neki egy kevés salátát, káposztát sárgarépát vagy almát. Ha a vizelete felhígul akkor megszűnik ez a színe- ha nem változik akkor sem, hogy eszik zöldséget, akkor mindenképp orvos- ez 1-2 napon belül kiderül - mert lehet szervi probléma okozza. Zöldség, gyümölcs, fűszernövény - mit ehet a nyúl? Nevelhető-e szobatisztaságra egy nyuszi? Mit kell tudnod, ha nyulat szeretnél?
A megelőzéssel elkéstek mert az anyamacskát kellett volna oltatni Microsporon gomba ellen. Most már csak a kölykök oltásával lehet megoldani a megelőzést. A kölykök 8 hetes kortól olthatók és két oltás szükséges a megfelelő védelemhez 2-3 hét időközzel. Gombás fertőzés - mit tehetünk a macska bőrbetegsége ellen Ajánlott oltási program macskáknak Macskák védőoltási naptára
Szép estét! Az élelem bevédése magasabb ösztönszintű kutyák esetében “természetes”. A falkában minden egyednek joga van a megszerzett zsákmány birtoklására. Ez azonban egy házikedvenc esetén, főleg gyerek mellett, nem igazán jó dolog. Mivel még fiatal a kutya ezért azt javasolom, hogy továbbra is etesse a gyerek kézből, de szülői felügyelet mellett. Nem írta,mit eszik a kutya, de pl a ha tápot, akkor azt lehet viszonylag kis adagokban adni és a kutya jobban tudja fúrni az orrát a gyerek tenyerébe. Ha ez jól megy, akkor lehet picit simogatni is etetés közben. Ezek sok esetben célravezető gyakorlatok. Ha van lehetőség, menjenek kutyaoviba (akár hozzánk, vagy más helyileg közeli iskolába) ahol segítenek a kutya megfelelő szocializációjában és a kislány is tanulhat még a kutyákról. Sok sikert kívánok Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió Mit egyen a kiskutya? Hogyan idomítsuk, tréningezzük a kiskutyát? 1. rész