2251. A kutyák négyszer jobban látnak sötétben
Köztudott, hogy a kutyák sokkal jobban látnak a sötétben, mint az emberek, de sokan nem értik az okát. A kutyák szemének anatómiája sok kérdésre magyarázatot ad. Lássuk, mik ezek a sajátosságok!
Köztudott, hogy a kutyák sokkal jobban látnak a sötétben, mint az emberek, de sokan nem értik az okát. A kutyák szemének anatómiája sok kérdésre magyarázatot ad. Lássuk, mik ezek a sajátosságok!
Az ivartalanítás egyesek szemében bűn, mások szerint hasznos. Ahhoz, hogy válaszolhassunk arra, ivartalaníttassuk-e a szukát, kissé többet kell tudnunk erről, és figyelembe kell vennünk a műtéttel kapcsolatos érveket és ellenérveket is.
Miért népszerűek a kicsi kutyák házikedvencként? Miért előnyös egy kisnövésű kutyát választani? Mennyibe kerül egy öleb etetése és gondozása?
A szőrtelen kutyafajták első látásra bizarrnak tűnhetnek, de nagyon sok előnnyel rendelkeznek. Nem okoznak allergiát, nem kell szőrük ápolására időt fordítani, nem vedlenek és nem árasztanak kutyaszagot. És persze éppoly ragaszkodóak és kedvesek, mint szőrős társaik.
Ha észrevetted, hogy kutyád görnyedten jár, csahol, amikor felemeled (ölbe veszed), és láthatóan fájlalja a hátát, bizony előfordulhat, hogy porckorongsérve van. A tacskók és más, hasonló felépítésű kutyák sajnos gyakran szenvednek hát-, illetve gerincproblémáktól. Ismerd meg a porckorongsérv tüneteit, kezelését!
Természetesen vannak a 2 , 3 … vagy több kutyával való közös élet kialakításának szabályai, szempontjai és szoktatási tréninglehetőségei. Azonban ezek abban az esetben, ha két azonos nemű és korú (4-5 éven belül) kan kerül össze nem nyújthatnak 100 %-os garanciát a két kutya szexuális- és rangsor harcaiból eredő konfliktusok megoldására. Javaslom, legalább az egyik kutya ivartalanítását.
Ezek a tünetek arra utalnak, hogy a kutyája sajnos beteg lett. Várható, hogy rövidesen egyéb tünetek is jelentkeznek majd (leginkább hányásra, hasmenésre lehet számítani). Mindenképpen mutassák meg még ma állatorvosnak!
Ha azóta nincs javulás, feltétlen keressen fel egy állatorvos kollégát! "Vakbélgyulladásuk", mint nekünk embereknek, egyébként nincs...
Kedves Állatbarát! Véleményem szerint egy teljes kivizsgálással megállapítható lenne a pontos diagnózis. A tünetek alapján, ha esetleg a probléma súlyos, és az állat elaltatása indokolt, akkor is a tulajdonos dönt a kutyus sorsáról, így természetesen hazavihetik, de felesleges szenvedést és fájdalmat nem szabad okozni az állatnak. Ha szerencséjük van, akkor csak kisebb bajról lehet szó, és nem kell elaltatásra gondolni. Üdvözlettel: dr. Varga József
Első számú oka lehet, hogy a közelben élő másik (ellenkező nemű) kutyákkal akar kapcsolatba kerülni, és a sikertelenség csalódottságát ilyen módon vezeti le. További okok lehetnek: - napközben valószínűleg nem mozog és nem foglalkoznak vele eleget, ezért az éjszakai - ingerszegény - időszakban ezzel a pótcselekvéssel köti le magát - nem tartja megfelelőnek az éjszakai pihenőhelyét - az esti etetést követően még játszani, rágni akar és nincs mivel/mit - esti órákban vagy az esti etetést követően nem viszik el sétálni, játszani. Olvass tovább! Hogyan neveljük a kölyökkutyánkat? Így hat a gügyögés a felnőtt kutyákra