2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
Valószínű, hogy vitamin-, mész-, nyomelem-, ásványanyag-hiánya van a kutyusnak. Általában a tápokat forgalmazó cégek felhívják a gazdák figyelmét, hogy az eledelekben minden szükséges tápanyag megtalálható, amire a kiskutyának szüksége van. De vannak esetek, amikor ez nem elég és a kutya ösztönösen kipótolja azzal, amiben megtalálja. Azt tanácsolom, beszélje meg állatorvosával, hogy mivel eteti a kutyát és milyen táplálékkiegészítőt kellene még hozzáadni. Általában a csonterősítő tabletta és a kutya-Bérescsepp be szokott válni. A tetoválással kapcsolatban: a tenyésztő köteles a MEOE-nak az almot bejelenteni és a tenyésztő kötelessége tetováltatni a kiskutyát, ez az ő költsége. A törzskönyvet nem is adhatják ki megfelelő azonosítás nélkül. A tenyésztőt értesíti az egyesület, mikor tud a tetoválómester kimenni hozzá, és az ő feladata a gazdákat is értesíteni az időpontról, amikor a kölykökkel meg kell jelenni. De legtöbbször addig nem is adják ki a kölyköket, amíg nincsenek azonosítva. Jó lenne ezt a tenyésztővel tisztázni.
A cica fején jobb oldalon észlelhető "daganat" valószínűleg hematoma, azaz vérömleny. Ha a patkányméreg elleni célzott kezelést időben meg tudták kezdeni, jó esélyei vannak a gyógyulásra.
A fehér vattaszerű anyag vagy gombásság jele vagy csak lepedék került rá a vízből. Ezt mindenképpen élőben kellene látni. Az is lehet, hogy csak vedlik? A páncélon lévő foltok is lehetnek normális pigmenthiány következményei vagy korábbi zsúfolt, nem megfelelő higiénia melletti tartás miatti gombásodás jelei. Szerintem megérné elvinni és megmutatni egy állatorvosnak.
A tüzelés nem akadálya a védőoltásoknak. Jelenleg meg kell várni a gyógyulását és utána sürgősen beoltatni. A hányás és hasmenés okának kiderítése kivizsgálást igényel. Ezután kell megszabni a szükséges kezelést.
Igazából nem is tudom, erre mit válaszolhatnék? Szerintem, ha a 2 malaccal nem volt zaj (mondjuk zaj = 0), akkor matematikailag 4 malaccal sem lesz több zaj (4x0=0). De ez csak matematika. Biológiailag és természettudományilag ki kell próbálni. :) Szerintem.