2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
Szerintem "megszabadulni" kár lenne tőle, ennél azért jobban hozzá tud nőni a családhoz egy ilyen magas intelligenciájú madár. Ha van rá lehetőség, ne állandóan egy légtérben tartsuk a kisgyermekkel, mert bár kicsi a valószínűsége, hogy bármivel (pl. psitaccosis) megfertőzi őt, de így még jobban csökkenthetjük ennek esélyét. Természetesen azért találkozhatnak, ennek mindketten örülni fognak! A volier kitűnő ötlet a tavaszi jó idők beálltától egészen az őszi fagyokig.
Gyakori, hogy az állatok ösztönösen azt eszik, amiből hiányt szenved a szervezetük. Ez persze nem maga a macskaalom, hanem a benne található kalcium. Valószínű, hogy a hiányos kalciumellátásukat próbálják így kiegészíteni. Azt javaslom, hogy vegyenek nekik macskáknak való kalcium-kiegészítő tablettát (pl. Lavet), ami megfelelő arányban tartalmazza a számukra fontos ásványi anyagokat és valószínűleg hatékonyabb is lesz, mint a macskaalom.
Szerintem ilyen fiatal korban még nem jelölgetésről van szó, egyszerűen csak nem szobatiszták még, szóval idővel meg kell, hogy szűnjön. Az ivartalanításra még korai emiatt gondolni. Csak ivarérettségük után (kb. 8-10 hónapos kor után) lehet egyébként ivartalanítani őket, de csak abban az esetben, ha pl. viselkedési problémák lépnek fel (verekedések, stb.) vagy valamiféle "női" egészségügyi gond jelentkezik, vagy esetleg fiú kerül a családba. Egy ilyen műtétnek azért van kockázata és jelentős beavatkozásnak számít egy görénynek, ezért szoktam csak indokolt esetekben javasolni. A beavatkozás ára változó, szerintem kb. 8-10 ezer forint lehet? Szerintem :) Az oltások optimális időpontjáról megoszlanak a vélemények, ha nem mennek utcára és a gazdi sem megy közéjük utcai cipővel, akkor 10-12 hetes korban is ráér elkezdeni az oltásokat.
Előfordul, hogy sohasem húzódik vissza a szoptatás után a szuka emlője az eredeti állapotra. Természetesen ez függ a felnevelt alom nagyságától és az egyedi hajlamosságtól. Nincs mit tenni, ezért plasztikázni nem érdemes őt.
Sajnos pontos válasszal nem szolgálhatok, mivel sok édesvízi cápafaj él. Szerintem a halaknak semmi bajuk nincs, mindössze az oldalvonalrendszerük színezete alakulhatott egy kicsit át.