2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
Ez kifejezetten olyan kérdés, amelyre vizsgálat nélkül igazán komoly választ nem lehet adni. Lehet, hogy csak habzsolva eszi a finomságot, többet is mint kellene, de komolyan számításba kell venni a gyomorban elfekvő idegen anyagokat a szőrgombóctól a szalámihéjig. Ne sokig halogassa az állatorvos felkeresését.
Sajnos ezt így nem lehet megmondani. Egy ilyen műtét után kb. 24 órával már teljesen jól kellene működnie. Ha ez nem így van, annak sok oka lehet. Sürgősen vigyék vissza őt oda, ahol operálták és kérjék az alapos vizsgálatát, kezelését!
Ecetbe mártott ronggyal próbáld meg.
Az édes mézes magok arra csábíthatják a madarat, hogy többet egyen belőlük, mint ami egészséges. Ha elhízik, abba belepusztulhat. Az egészséges madár úgy pihen, hogy az egyik lábát felhúzza.
Vegye ki a hímet és vizsgálja meg, mi lehet a baja. Lehetséges, hogy a tojó bántotta. Szükség esetén vigye állatorvoshoz. A tojó egyedül is képes felnevelni a fiókákat.