2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
A jelenség vagy a kutya ivaréretté válásával vagy valamilyen szervi (húgy rendszer) betegséggel lehet összefüggésben.
Nem tudom, hogy foltokban, vagy az egész testfelületén egyenletesen hullik, mert mindkettő más problémára utalhat. Hidegtől nem szabadna hullania a szőrének. Általában tavasszal és ősszel van szőrváltási időszakuk, lakásban tartva azonban ez gyakran felborul, és vagy össze-vissza, vagy egész évben folyamatosan váltja a kutya a szőrét. A tavaszi, nyár eleji vedléskor a spiccek szőrzete gyakran rövidebb és kisebb sűrűségű lehet, ez nem baj. Ha úgy gondolod, hogy már olyan sok szőre kihullott,hogy az már nem normális, akkor inkább fordul állatorvoshoz. Így látatlanban nem tudok mit írni arra, hogy kórosan sok hullott-e ki, mert nem látom. Ha viszont nagyon nagymértékű szőrhullása van, akkor mindenképp konzultálj egy állatdokival, mert ezt lehet: 1. betegség (cukorbetegség, belsőszervi kor, bőrbetegségek, petefészek probléma, stb...) kísérő tünete 2. mérgek (inkább kopaszságot okoznak) tünete 3. rokontenyésztéssel szerzett rendellenesség.
A teknőst hüllőkkel is foglalkozó állatorvoshoz kell vinni. Valószínűleg szemkenőccsel rendbe lehet hozni a szemét. A szállításnál ilyen hidegben nagyon kell vigyázni, hogy meg ne fázzon a teknős. Például hűtőtáskában melegített jégakkuk között lehet szállítani. A paradicsom és saláta mennyiségét a minimálisra kell csökkenteni. A görög teknős számára a legjobb táplálék a pitypang, lóhere és más lágyszárúak. Nyáron az étrendjének 90%-át alkossák ezek a növények. Télen sajnos ez nem megoldható, ilyenkor almát, körtét, uborkát, répát kaphat.
Milyen nemű a kutya ? Mennyi idős ? Milyen fajta ? … és még jó néhány adat ismerete lenne szükséges a pontos és felelősségteljes válaszhoz. De … a hasonló esetek nagy részében a kiváltó ok vagy szexuális indíttatású vagy nincsenek kellően kielégítve a kutya szellemi és testi igényei ezért unalmas számára az udvari egyedül lét és nincs szoros kötődése az embertársához. Néhány általános tanács: • ivartalanítás • naponta 1 -2 alkalommal, 1-2 óra intenzív játék, séta, foglalkozás • éjszakára hívják be Részletes tanácsok szinte minden kutyatartással, kutyaneveléssel foglalkozó olvashatók - amelyek a kutyát mint ´társállatot´ kezelik.
Drótszőrű vizsla és valami más keverékének tűnik. Nagy testűnek és kemény szőrűnek látszik ezeken a képeket. Valószínű akár drótszőrű vizslásra le is lehetne trimmelni. Persze csak élőben lehet eldönteni,hogy elég kemény-e hozzá a bundája.