2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
5 hetes kor körül a kölykök már kóstolgatják a szilárd táplálékot is. Ha pedig az ízlik nekik, akkor képesek a kelleténél nagyobb mennyiséget is elfogyasztani, ami puffadáshoz, hasfájáshoz vezethet. Súlyos esetben feltétlenül érdemes állatorvoshoz fordulni. Ha nem súlyosak a tünetek, akkor a további táplálék felvétel megakadályozása, enyhén citromos vagy ecetes víz itatása segíthet.
A szőrhiány lehet bőrgyulladás vagy gombásodás következménye is. Pontosabbat bőrkaparék vizsgálattal lehetne mondani. A kezelés a vizsgálat eredményétől függ.
Bizonyára történt valami a kutyával, érhette valamilyen külső inger, - aminek hatására megváltozott a viselkedése- mert az ilyen jellegű változás nem lehetséges kiváltó ok/okok nélkül. A kutya testbeszéd jeleinek ismeretében, a gazdival közösen megfelelő módszerek alkalmazásáról lehet dönteni, amelyek csökkenteni tudják a leírt tüneteket.
Miután nem történt laboratóriumi vizsgálat, csak találgatni lehet, hogy mi okozta az állat elhullását. A tünetek alapján gyomor-bélgyulladás alakult ki. Azt azonban, hogy ezt fertőző betegség (pl. parvo) vagy mérgezés okozta, már nem fogjuk megtudni. A parvo a rendszeres oltásoknak köszönhetően már valóban ritkán előforduló betegség - én már évek óta nem találkoztam vele. A táplálkozási anomáliákból adódó problémák kölyökkorban igen gyakoriak. A hányás és hasmenés következtében kialakuló gyors kiszáradás pedig gyors halálhoz vezet. A mérgezések (pl. többé-kevésbé mérgező növények megrágása, lenyelése) kölyökkorban sokkal súlyosabb problémát okoznak, mint felnőtt állatoknál. Gyakoriságuk meglehetősen változó. A kölykök hajlamosak arra, hogy környezetükben mindent megrágnak (mint ahogy az ember gyereke is mindent a szájába vesz). Gyakran emészthetetlen, és ártalmas dolgokat is.