2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
Tisztelt Kérdező! Sajnos az ektoparazita (külső élősködők) ellenes szerek közül a spot-on-rácseppentős készítmények a leghatékonyabbak. Ezek mellett különböző fürösztő oldatok ill. porok is kaphatóak, azonban ezek használata egyrészt körültekintést igényel (szembe, szájnyálkahártyára kerülve irritatatívak lehetnek), másrészt maximum 2-3 hetes védettséget adnak csak. Próbálkozni lehet, de a használati utasításokat feltétlenül be kell tartani.
Kedves Érdeklődő! Az igazság, hogy társas kis lény révén mindenképpen ajánlott több malackát együtt tartani.
Kedves Judit! Ez a történet annyira szövevényes, kérem válasszon egy Önnek megfelelő állatorvost, egy alapos vizsgálat során átbeszélve keressenek megoldást a kutyusra.
Kedves András! Mindenképpen konzultáljon a vakcinákat beadó Kollégával, aki a helyi járványtani helyzetet is figyelembe véve javaslatot fog Önnek tenni. Védőoltásként adható még leukózis, fertőző hashártyagyulladás, bőrgombásodás, és veszettség elleni vakcina is.
A tünetek alapján akár panleukopenia (fertőző gyomor- bélgyulladás) is lehet a háttérben. Mindenképpen intenzív állatorvosi kezelésre van szükség, és a kiszáradás veszélye miatt ismételt folyadék bevitel (infúzió) is szükséges. A fiatal állatok fokozottan veszélyeztetettek. Ne otthon kísérletezzen!