2266. A süni a ketrecen kívül
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A háziasított sündisznó is igényli a szabad mozgásteret, de mindeközben ügyelnünk kell a biztonságára is. Ha szeretnéd, hogy sünid biztonságosan barangoljon a lakásban, vedd figyelembe az alábbi tippeket!
A tengerimalac ketrecét naponta takarítsuk, hogy egészséges körülményeket teremtsünk az állatkának! Szereti azt is, ha szabadon mászkálhat, de ilyenkor tegyük meg a megfelelő óvintézkedéseket!
A budaörsi állatmenhelyen 5 kutyát altatnak el, ha szombat délig nem jelentkeznek értük. Kérünk mindenkit, hogy akinek lehetősége van rá, segítsen! A részletekért olvass tovább!
A LaPermnek, amely egy spontán mutációból keletkezett, göndör hosszú vagy rövid bundája és édes, barátságos természete van.
Néhány állatorvos azt állítja, hogy nem az a lényeg, hogy a cica száraz tápot vagy házikosztot eszik, hanem a táplálék minősége.
A köldöksérvek esetén a hasfali nyílás méretétől függ és nem a kidudorodó rész méretétől, hogy "elmúlik"-e vagy sem. Ha nem, általában 3 hónapos korban javasolt a műtét. Sérves kutyát tilos vemhesíteni (nem az öröklés miatt, hanem a kizáródás veszélye miatt)!
Az, amit leírt, erősen sejtés vagy tippelés jellegű vélemény, ill. gyanú. Ahhoz azonban, hogy pontosan ehessen tudni, mi az igazság, mindenképpen alaposan meg kell vizsgáltatni a kutyájukat és a szemét is. Ehhez elengedhetetlen a jól felszerelt rendelőbe való eljuttatása. Úgyhogy, én mindenképpen azt ajánlom, tegyék ezt meg minél előbb!
Az első napon tapasztalt szelídség, valószínűleg az új helyre való költözés miatti sokknak volt köszönhető. Ha kézzelnevelt a madárka, akkor rövidesen várható, hogy megszokva a helyét és új gazdáját, ismét szelíd legyen. Ha a madárszülők nevelték fel, úgy több hétig, esetleg hónapokig is eltart mire kézszelíd lesz. Sok múlik az új gazdi türelmén is. Nem szabad "rátukmálni" magát a papagájra. Elsősorban eleséggel, csemegékkel lehet a bizalmát kiérdemelni. Röptetni, már csak akkor érdemes, ha "belakta" a környezetét és legalább annyira szelíd, hogy kézre, vagy egy felé tartott rúd végére önként felül.
A kutyának az őse a farkas, és nem fordítva, - ezért származástanilag és biológiailag nincs értelme a kérdésének. A kutya : gerincesek törzsébe (Vertebrata) emlősök osztályába (Mammalia) felsőbbrendűek alosztályába (Placentalia) ragadozók rendjébe (Carnivora) hasadt ajkúak alrendjébe (Fisspedia) kutyafélék családjába (Canidae) farkasok nemébe (Canis) kutya fajába (Canis familiaris) tartozó állat !
A tapasztalt tünetek hátterében sokféle ok állhat, de a rendelkezésre álló információk alapján ezt nem lehet így eldönteni. Nekem az a gyanúm, hogy nem a salátától lehet ez a baj hanem valami más miatt. Mindenképpen azt javasolnám, hogy mutassák meg a kis állatot hozzáértő állatorvosnak!