2271. Patkány-étrend és különlegességek
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
Ha hörcsögöt szeretnél házi kedvencként tartani, nem árt, ha néhány dolognak tudatában vagy ezekkel a kis rágcsálókkal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt a leendő gazdi, mint ahogy az sem, hogy hány hörcsögöt szeretnél tartani.
A macskák természetes velejárója a kaparás. A szabadban a macskáknak van min kiélniük a kaparási ösztönüket, de egy házicica nehezebben boldogul, főleg ha nem biztosítasz kaparófát a számára.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
A nyuszi nagyon szeret játszani, és ösztönösen ás, kapar, rágcsál. Ha szeretnéd elégedettnek látni kedvencedet, de nem szeretnéd, hogy kárt tegyen magában, és szétszedje a lakást, érdemes néhány dolgot szem előtt tartani.
Kedves Gazdi! Az epilepszia komoly, de az esetek többségében karbantartható betegség. Ehhez azonban pontos, oki diagnózis feltétlenül szükséges! A kiterjedt vizsgálatok (agyi MRI vizsgálat, stb) nélküli gyógyszerezés adott esetben többet árthat, mint használhat, így mindenképpen javasolnám, hogy egy specialistával pontosan vizsgáltassák ki a kutyust, majd ennek megfelelően, természetesen létezik többféle gyógykezelési, gyógyszerezési lehetőség. Üdvözlettel,
Üdvözlöm! Nyugodjon meg, nem él nálunk olyan pók ami veszélyes. Ha csíp akkor -főleg gyereknél- akkor fájhat, bedagadhat, de életveszélyt nem okozhat, hacsak nincs egyedi extra reakció. Kálciumot kell itatni. De nem lesz ilyen, mivel a pók nem csíp csak úgy, maximum ha piszkáljuk, bántjuk, de minden esetben a menekülést választja. Ahogyan a nagy állatbefogónk szerint van fekete özvegy is nálunk ami halálos, ez is hazugság. A pókok hasznos állatok, ne bántsuk :)
Kedves Cecília! Nincsenek jó híreim. Azt gondolom, hogy a kutyájuk ilyenfajta viselkedésével kapcsolatosan nem nagyon kell különleges okokat keresgélni, ő valószínűleg ilyen, így fejezi ki magát, így adja a tudtukra hogy akar valamit. Ezen egy közel 14 éves kutyánál reménytelen változtatni. Nem ismerek olyan gyógyszert ami ezt meg tudná változtatni. Próbálják meg lefekvés előtt alaposan megsétáltatni, hogy ki tudja üríteni a hólyagját, hátha ez segít valamit. (Mivel valószínűleg éjjel is inni fog, így lehet, hogy nem bírja ki reggelig.) Egy alaposabb állatorvosi kivizsgálás pedig segíthetne abban, hogy kiderüljön, miért iszik ilyen sokat. (Sajnos a csatolt képet nem lehet így olvasni annyira apró betűs a kép.) Ha ez a lelet friss, kérje állatorvos segítségét a kiértékelésében.
Kedves Tulajdonos! Több probléma is lehet a kutyusnál, ennyiből ezt sajnos pontosan megállapítani nem lehet. Mindenképp lehetőleg gyorsan vigyék el olyan állatorvoshoz, aki neurológiai és ortopédiai vizsgálatokat tud elvégezni és azután lehet konkrétumokról beszélni. Tacskóról lévén mindenképp felmerül a tacskóbénulás( discus hernia-porckorongsérv), de lehet egyéb betegség is. Üdvözlettel, Dr. Fux Attila
Kedves Kérdező! Műtét utáni szövődmény lehet,feltétlenül antibiotikumos kezelés szükséges.