2271. Patkány-étrend és különlegességek
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
Ha hörcsögöt szeretnél házi kedvencként tartani, nem árt, ha néhány dolognak tudatában vagy ezekkel a kis rágcsálókkal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt a leendő gazdi, mint ahogy az sem, hogy hány hörcsögöt szeretnél tartani.
A macskák természetes velejárója a kaparás. A szabadban a macskáknak van min kiélniük a kaparási ösztönüket, de egy házicica nehezebben boldogul, főleg ha nem biztosítasz kaparófát a számára.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
A nyuszi nagyon szeret játszani, és ösztönösen ás, kapar, rágcsál. Ha szeretnéd elégedettnek látni kedvencedet, de nem szeretnéd, hogy kárt tegyen magában, és szétszedje a lakást, érdemes néhány dolgot szem előtt tartani.
Az elmondottak alapján sajnos még kevés az információ egy diagnózis, vagy akár csak egy differenciál diagnózis felállításához (túl sok betegség kezdődhet az említett tünetekkel: étvágytalanság, bágyadtság). Mindenképp vigye a kutyust állatorvoshoz, hogy időben segíthessen!
Akár gyulladásos, akár daganatos háttér elképzelhető. Nem kizárt a véralvadási zavar sem. Egy RTG vizsgálatra és / vagy endoszkópos vizsgálatra szükség lehet az ok kiderítésére, valamint a véralvadás vizsgálata is hasznos lehet. Javaslom keresse fel állatorvosát, hogy mihamarabb kiderüljön, mi okozza a véres váladékozást.
Miután a tüsszögés már 2 hete tart, a legjobb, ha felkeresik az állatorvosukat, mert a krónikussá váló betegségek kezelése házilagos módon nem igazán vezet eredményre, ráadásul minél később kap az állat megfelelő kezelést, annál kisebb a végleges és teljes gyógyulás esélye.
Lehet, hogy a tavasz közeledtével a szaporodási ciklushoz köthető a viselkedés. Ilyenkor az öklendezéssel, úgynevezett begytej is "érkezik", amit az egyedül tartott madárkák látványosan elkenegetnek a kalitban lévő tükrön. Természetesen lehet a tünet betegség jele is, például begyhuruté. Ez esetben állatorvos fogja antibiotikummal kezelni.
Valószínűleg vitaminhiánya van, amit a nem megfelelő táplálás okozhat. Célszerű lenne prémium minőségi kutyatáppal etetni, amely tartalmazza minden életkorban a megfelelő ásványi anyag szükségletet. Ha ez nem megoldható, akkor adjon neki kalcium és multivitamin tablettát táplálékkiegészítőként. Azonban célszerű lenne állatorvosnak is megmutatni, mert pontos diagnózist látatlanban nem tudok felállítani, ezért javaslatom is csak egy alternatíva.