2271. Patkány-étrend és különlegességek
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
Ha hörcsögöt szeretnél házi kedvencként tartani, nem árt, ha néhány dolognak tudatában vagy ezekkel a kis rágcsálókkal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt a leendő gazdi, mint ahogy az sem, hogy hány hörcsögöt szeretnél tartani.
A macskák természetes velejárója a kaparás. A szabadban a macskáknak van min kiélniük a kaparási ösztönüket, de egy házicica nehezebben boldogul, főleg ha nem biztosítasz kaparófát a számára.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
A nyuszi nagyon szeret játszani, és ösztönösen ás, kapar, rágcsál. Ha szeretnéd elégedettnek látni kedvencedet, de nem szeretnéd, hogy kárt tegyen magában, és szétszedje a lakást, érdemes néhány dolgot szem előtt tartani.
Magától nem tűnhet el, de amíg nem jelentkezik újból, ne aggódjon. Ha újra érzékeli a problémát, forduljon állatorvoshoz.
A leírás alapján nehéz volna a bajt diagnosztizálni. Javaslom, hogy mielőbb keressenek fel egy állatorvost, hiszen több oka is lehet a tünetnek! Állatorvosi gyakorlatunkban gyakran találkozunk olyan esetekkel, amikor házi kedvenceink mérgezésre utaló tüneteket mutatnak. Ilyenkor, alapos kikérdezés után derül fény arra, hogy a tulajdonos, otthon, önkényesen, humán gyógyszerrel kezelte állatát. Leggyakoribb probléma a gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító készítmények beadása. A fájdalom-és lázcsillapítók közül a legveszélyesebb hatóanyagok a paracetamol, ibuprofen, acetilszalicilsav, naproxen, stb...
Már az első napon állatorvoshoz kellett volna fordulni a vérző macskával! Mihamarabb tegyék meg.
Sokféle betegség gyengítheti a galamb szervezetét, ha nincs kóros mértékben lefogyva(ilyen sürgős esetben csak találomra lehet kezelgetni féregtelenítéssel, szélsspektrumú antibiotikummal), akkor a félrekezelés kockáztatása helyett vigye állatorvoshoz, aki alaposan kivizsgálja, vérmintát vesz. A verebek nagyon sok betegség hordozói az élősködőktől a baktérium fertőzéseken át a vírusokig. Nem ismerem a két galambfajta tulajdonságainak pontos öröklésmenetét, de általában igaz, hogy az életképesebbé tevő jellemvonások jelennek meg az utódokban. Vagyis a túlzott testméretet, a remegő fejet okozó gének valószínűleg kevésbé lesznek dominánsak. A tesztpárosítás fogja eldönteni, milyenek lesznek a fiókáik.
A kecsketejen kívül alkalmazható a kifejezetten kutyák részére kifejlesztett tejpótló (bármely állatpatikában kapható). A föcstej (colosztrum, előtej) védő hatása természetesen egyik esetben sem alakul ki, ezt csak dajkakutya "használata" esetén várhatjuk. A mennyiség a kölyök mérete és étvágya függvénye, általában 5ml és 20 ml között etetésenként. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós