2271. Patkány-étrend és különlegességek
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
A patkányok etetése nem túlságosan bonyolult. Ha gondoskodsz róla, hogy megszokott elesége mellé kapjon friss zöldséget, gyümölcsöt, néha lisztkukacot, rovarokat, akkor kedvenced egészséges és elégedett lesz.
Ha hörcsögöt szeretnél házi kedvencként tartani, nem árt, ha néhány dolognak tudatában vagy ezekkel a kis rágcsálókkal kapcsolatban. Nem mindegy, hogy gyerek vagy felnőtt a leendő gazdi, mint ahogy az sem, hogy hány hörcsögöt szeretnél tartani.
A macskák természetes velejárója a kaparás. A szabadban a macskáknak van min kiélniük a kaparási ösztönüket, de egy házicica nehezebben boldogul, főleg ha nem biztosítasz kaparófát a számára.
Szeretnél egy kis pénzt spórolni a macskajátékokon? Egy csomó szórakoztató dolgot találsz a kamrádban és a lim-lomos fiókodban, olyan dolgokat, melyek órák hosszat szórakoztatják majd a macskádat.
A nyuszi nagyon szeret játszani, és ösztönösen ás, kapar, rágcsál. Ha szeretnéd elégedettnek látni kedvencedet, de nem szeretnéd, hogy kárt tegyen magában, és szétszedje a lakást, érdemes néhány dolgot szem előtt tartani.
Kedves Encsike, ajánljuk figyelmedbe következő cikkeinket: Mit kell tudni a kutya tüzeléséről?
Kedves Kérdező! Röntgen felvétel dönti el a további teendőket. Dr. Puskás Gábor
Mennyi idős? Milyen a kondíció? Megfelelő a takarmányozás? Ivarzás szept-okt. idején, alkalmanként márc-ápr.
A kecskék adenovirusos megbetegedésének és fertőződésnek a példája. Az idült forma nem kezelhető, vakcinázás elvileg lehet. A parazita elleni kezelés indokolt.
Tisztelt Gazdi! Az idős cicáknál gyakran előfordul a foggyökér elhalása és a fogmeder gyulladás, aminek végstádiuma a fog kilöködése. Azért ezt legtöbbször megelőzi egy évekkel korábban kialakult és fennálló ínygyulladás, esetleg fogkövesség, aminek a kezelésével a folyamat jelentősen lassítható. Tehát érdemes ellenőrizetni időnként a fogakat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc