2276. Így készíts búvóhelyet a cukormókusnak!
A cukormókus fán élő erszényes, ezért fontos, hogy olyan lakóhelyet alakíts ki számára, amely természetes életmódját idézi.
A cukormókus fán élő erszényes, ezért fontos, hogy olyan lakóhelyet alakíts ki számára, amely természetes életmódját idézi.
Ez a beagle kutyus rengeteg jópofa trükköt tud. Az egyik leglátványosabb ezek közül az ugrókötelezés.
Gizmo cica az ökölvívás megszállottja. A közvetítéseket intenzív árnyékbokszolással követi végig.
Fontos, hogy elegendő figyelmet szenteljünk a hörcsögök fogainak ápolására. A fogak koptatása mellett a rendszeres ellenőrzés, valamint a megfelelő étrend biztosítása is rendkívül lényeges.
A tengerimalacok általánosságban véve egészséges állatok és életük során nagyon ritkán igényelnek orvosi beavatkozást – még a szokásos oltásokra sincs szükségük!
Természetesen különbséget tesz majd, mivel azok ismertetőjelei semmiben nem változtak. Amire Ön gondol, az valószínűleg a szexuális dominancia jelensége. Amennyiben megírja e-mail címét, tudok küldeni ez ügyben olvasnivalót, mert sajnos a témában a magyar nyelvű információkból nagyon nagy a hiány.
Sajnos az elmondása alapján kutyájuknak sürgős állatorvosi segítségre van szüksége. Az egy hete tartó hányás, bágyadtság és étvágytalanság már valószínűleg nem írható egy egyszerű gyomorrontás számlájára, és akár súlyos betegségek is szóba jöhetnek (pl: bélelzáródás, hasnyálmirigy gyulladás, veseelégtelenség, stb). Mindenképp vigyék állatorvoshoz!
Az ivartalanítás után van viselkedés változás, de ez talán nem érinti a játékosságot, de persze nincs rá garancia. Általában nyugodtabbak kiegyensúlyozottabbak lesznek az állatok. A vemhesség szintén okoz viselkedésbeli változásokat, de miután ez is állatonként más és más nem lehet jóslásokba bocsátkozni. Mint állatorvos sokkal komolyabb okokat tudok felsorolni az igen-vagy nem, korábban és később, ellés előtt vagy utóbb, mellett és ellen, és ezek sem minden oldalról egyértelműen, törvényszerűségek. Az én álláspontom minden szempont figyelembevétele után az, hogy a lehető legkorábban , még az első ivarzás előtt történjen meg az ivartalanítás. Így elkerülhető a későbbi emlődaganat, gennyes méhgyulladás, elhízás, magatartási zavar stb.
Az epilepsziának igen változatos megnyilvánulási formái lehetnek. A súlyos, eszméletvesztéssel járó rohamoktól kezdve az alig észrevehetőig. A leírt tünetek alapján akár epilepsziás rohamról is lehet szó. Hasonló tünetek azonban pl. görcsökkel járó betegségek, oxigénhiányos állapot, vércukorszint problémák esetén is előfordulhatnak. A legjobb lenne, ha mielőbb felkeresnék a kezelő állatorvost.
Kérdésére leginkább egy állatorvosi vizsgálat után lehetne választ adni. A tüdőgyulladás mellett akár daganatos megbetegedés is szóba jöhet. Utóbbi sajnos patkányoknál nem ritka.