2276. Így készíts búvóhelyet a cukormókusnak!
A cukormókus fán élő erszényes, ezért fontos, hogy olyan lakóhelyet alakíts ki számára, amely természetes életmódját idézi.
A cukormókus fán élő erszényes, ezért fontos, hogy olyan lakóhelyet alakíts ki számára, amely természetes életmódját idézi.
Ez a beagle kutyus rengeteg jópofa trükköt tud. Az egyik leglátványosabb ezek közül az ugrókötelezés.
Gizmo cica az ökölvívás megszállottja. A közvetítéseket intenzív árnyékbokszolással követi végig.
Fontos, hogy elegendő figyelmet szenteljünk a hörcsögök fogainak ápolására. A fogak koptatása mellett a rendszeres ellenőrzés, valamint a megfelelő étrend biztosítása is rendkívül lényeges.
A tengerimalacok általánosságban véve egészséges állatok és életük során nagyon ritkán igényelnek orvosi beavatkozást – még a szokásos oltásokra sincs szükségük!
Kérdéseire leginkább egy vizsgálatot követően lehetne válaszolni. Sajnos látatlanul nem tudom mire vélni a "szösz"-t. Ez lehet korpásodás, kosz (favus), vagy más is. A karom visszahúzásának mértéke is kérdéses. Lehet, hogy csak túlnőttek a karmai. Idősebb állatoknál előfordulhat, hogy a karmait nem tudja teljesen visszahúzni. Mutassák meg az állatot állatorvosnak.
Ha már tud repülni, akkor zárt a tollazata, nem szükséges számára a fészek melege. Amennyiben az apja eteti, esetleg önállóan is elkezdi a magok felcsipegetését, hagyja a kalitban. Fentiek hiányában próbálkozhat mesterséges etetéssel.
A fészekalj általában 12-15 tojásból áll. A tojó az utolsó tojás lerakásakor ül a fészekre. Megbízható költők és nevelők, ezen folyamatok során nem jellemző komplikációk megjelenése.
Ideiglenesen megfelel, a felnőtt teknős 15-20 centis páncélhosszúságúra nőhet meg. A szárított hal nem rossz de lehet kapni fagyasztva is halat az jobb. Emellett vizicsigát, tücsköt, nyers marhahúst, lisztkukacot, salátát is adhat neki és kiegészítésképp jobb minőségő teknőstápokat. A lényeg hogy minél változatosabban etesse.
Ez valószínűleg azért van, mert beteg, feltehetőleg elkapott valami fertőzést. Sürgősen vigyék állatorvoshoz!