2281. Bevezetés a tengerimalac tartás rejtelmeibe
Mire kell figyelembe vennünk, ha tengerimalacot választunk házi kedvencnek?
Mire kell figyelembe vennünk, ha tengerimalacot választunk házi kedvencnek?
Szőrük alapján a nyulakat négy csoportba lehet sorolni. Ez alapján vannak normálszőrű-, hosszúszőrű-, szatén- és rex nyulak. A csoportokon belül számos fajtával találkozhatunk, melyek viselkedésükben, kinézetükben és tulajdonságaikban is különböznek.
Ebben a cikkben néhány különleges nyúlfajtával ismerkedünk meg.
Bár kicsit lassú, de annál szórakoztatóbb élmény a teknős hatalmas páncélján utazva szemlélődni.
Tudtad, hogy a kutyák és a macskák ugyanúgy jobb- vagy bal oldalukat részesítik előnyben, mint az emberek? A lovak is ugyanígy tesznek. Ha megfigyeled, hogy kedvenced melyik mancsát használja szívesebben, könnyebben tudod nevelni.
Ennek több oka is lehet, látatlanban csak találgatni tudok. Fájdalommal járó betegségek esetén is előfordul ilyen viselkedés (végtagfájdalmak, belső szervi betegségek, stb.), amikor bizonyos mozdulatokat tesz, akkor az fájdalommal járhat. Ennek eldöntéséhez alaposan meg kellene a kutyát vizsgálni. A másik lehetőség, hogy valaki megijesztette, bántotta, megütötte, megdobta valamivel és emiatt riad meg sokszor. Sajnos gyakran spay-vel lefújt állatoknál tapasztalható ilyen viselkedés.
A műtétet követő néhány napban általában lelki okokból nem esznek a cicák. Természetesen ki kell zárni a műtéti szövődmény lehetőségét (láz, septikémia, stb). Ha a helyzet 3-4 nap után sem javul, keresse fel állatorvosát.
A "fejből történő magkirázás" nem más, mint a begyben már előemésztett, pépesített eleség visszaöklendezése. Ez az amúgy ösztönös viselkedés (ezzel etetik fiókáikat a papagájok) lehet "rossz szokás is", sokszor felnőtt madarak is kedveskednek így egymásnak, de ha túl gyakran csinálja (esetleg fogyáshoz is vezet), akkor begyhurutról lehet szó. Ebben az esetben állatorvoshoz kellene fordulni. A "tollak szivacsszerű ropogását" nehezen tudom elképzelni, így nem tudom, hogy csak valami ártalmatlan dologról van-e szó, vagy esetleg légszőszervi problémáról.
Nincs tudomásom semmi olyan dologról, ami miatt ne lehetne epilepsziás kutyába mikrochipet ültetni. Arról sem tudok, hogy bármiféle káros sugárzást bocsátanának ki a chipek. Szerintem nyugodtan be lehet ültetni azt a kutyába.
Elméletileg egészen kis korától lehet kötni hajbóbitát, de a kutyusok többsége nehezen viseli. Valószínűleg az Ön kutyusánál is az lehet a gond, hogy irritálja és saját magának kaparja ki vagy maga a csat okozza a kopást. Esetleg próbáljon meg nagyobb bóbitát kötni - több szőrt fogjon föl - és ne csattal, hanem hajgumival, de ha nem ragaszkodik hozzá, akkor én azt javaslom, hogy inkább vágasson frufrut neki.