2281. Bevezetés a tengerimalac tartás rejtelmeibe
Mire kell figyelembe vennünk, ha tengerimalacot választunk házi kedvencnek?
Mire kell figyelembe vennünk, ha tengerimalacot választunk házi kedvencnek?
Szőrük alapján a nyulakat négy csoportba lehet sorolni. Ez alapján vannak normálszőrű-, hosszúszőrű-, szatén- és rex nyulak. A csoportokon belül számos fajtával találkozhatunk, melyek viselkedésükben, kinézetükben és tulajdonságaikban is különböznek.
Ebben a cikkben néhány különleges nyúlfajtával ismerkedünk meg.
Bár kicsit lassú, de annál szórakoztatóbb élmény a teknős hatalmas páncélján utazva szemlélődni.
Tudtad, hogy a kutyák és a macskák ugyanúgy jobb- vagy bal oldalukat részesítik előnyben, mint az emberek? A lovak is ugyanígy tesznek. Ha megfigyeled, hogy kedvenced melyik mancsát használja szívesebben, könnyebben tudod nevelni.
Sajnos elképzelhető, hogy felpuffadt. Ez akkor fordulhat elő, ha hirtelen (szoktatás nélkül) nagy mennyiségű erjedésre hajlamos zöldet (pl. káposztát) kapnak a nyulak. Ilyen esetben meg lehet próbálni mihamarabb állatorvoshoz vinni, de sokszor még így is végzetes tud lenni a probléma.
Sajnos a görögteknősök terén még nem vagyok túl tapasztalt (4 éve tartok 2 darabot), de talán tudok segíteni! Azt, hogy mennyi idős, a páncélhosszúságból lehet pontosan megállapítani. A nemeket a görögteknősöknél is úgy kell megkülönböztetni, mint a víziteknősöknél.
Nem tudok különleges "előírásról" a fehérmókusok számára. Szerintem a jó minőségű (!) faforgács vagy fakérek megfelelő nekik. Ami viszont fontosabb, az a ketrec megfelelő berendezése (faágak a mászáshoz, ugráláshoz), de erről részletesebben tudnak mesélni az állatboltban, ahonnan beszerzik a mókust.
Szoktatás kérdése! Ha már nagyobbak lesznek (2-3 hónaposak), akkor már kint is lehet elvileg tartani őket, de csak akkor, ha van számukra egy hely, ahova bebújhatnak, ahol nincs fagy, eső és szél (pl. garázs, előszoba, ól, stb.). Az persze más kérdés, hogy én beengedném őket a lakásba, főleg, ha nagy hidegek lesznek! Véleményem szerint a legideálisabb macskatartási "mód" ha kinti-benti cicaként tartjuk őket (tehát oda mennek ahova éppen szeretnének, ahol jól érzik magukat :)).
14 éves dalmatánál sajnos előfordulhat, hogy nem sikerül a húgyúti fertőzését megszüntetni. A kivarrt húgycső felől is fertőződhet. A nehezített mozgás és a bevizelés valószínűleg gerincbeidegzés eredetű.