226. A HELYES MACSKATÁPLÁLKOZÁS (X)
A Gimpet Super Premium olyan teljes értékű táplálék, amely a legkülönbözőbb életszakaszban és a legkülönfélébb életkörülmények között is igazodik a macskánk táplálkozási igényeihez.
A Gimpet Super Premium olyan teljes értékű táplálék, amely a legkülönbözőbb életszakaszban és a legkülönfélébb életkörülmények között is igazodik a macskánk táplálkozási igényeihez.
A VADON magazin az 1897-ben alapított A Természet című folyóirat utódlapja. Megjelenik minden páros hónapban, 52 színes oldalon, újrahasznosított papíron.
A tengerparti turisták közül sokaknak első dolga begyűjteni mindent, ami él és mozog a vízben, szárazföldön egyaránt.
A csillagjegy időszaka kedvező arra, hogy kisállatunk lelkének apró rezdüléseit elmélyülten fürkészve rájöjjünk, mitől fogja farkát még vidámabban csóválni..
A VADON magazin az 1897-ben alapított A Természet című folyóirat utódlapja. Megjelenik minden páros hónapban, 52 színes oldalon, újrahasznosított papíron.
Mind a Royal Canin, mind a Eukanuba a prémium tápok legfelső kategóriájához tartoznak, velük azonos kategóriájúak még a Hill´s által gyártott, tenyésztői és különleges táplálkozási igényeket kielégítő száraztápok és konzervek. Az, hogy ezek közül a tápok közül melyik a legjobb, nehéz megítélni. Bizonyos tulajdonságaiban az egyik vagy a másik a jobb, de összességében véleményem szerint azonos minőségűek.
Hasmenés nagyon sok mindentől lehet (táplálkozás, baktériumos vagy egyéb fertőző betegség...) és ettől függ, hogy a kicsikre veszélyes-e a dolog. Ezért, ha nem szűnik a probléma, akkor el kellene vinni állatorvoshoz.
Ha egyáltalán nem terheli, a hátsó végtagot, akkor valószínűleg komolyabb a probléma. Törés vagy ízületi ficam is lehet a háttérben. Mindenképpen el kellene mielőbb vinni a kis gekkót hozzáértő állatorvoshoz, aki alapos fizikális vizsgálat és röntgen kiegészítő vizsgálat után pontos diagnózist tud mondani.
Első "hallásra" allergiás eredetű bőrgyulladásnak tűnik a dolog. Ez valószínűsíthető az augusztus-szeptemberi időszak miatt is. Persze más (gomba, baktériumos fertőzés, stb.) is okozhat ilyen tüneteket, ezért célszerű lenne elvinni állatorvoshoz, mert kezelés nélkül nehezen fog csökkenni a viszketegség és a bőrbetegség.
Meg lehetne próbálni egy másik, éppen szoptató anyamacskát keresni dajkának. A táplálás függ attól is, hogy milyen korúak a kicsik. Tény, hogy a cicatejpor lenne a legjobb, de meg lehetne próbálni a sokat emlegetett "feles tejjel" is, illetve ha megfelelő korúak, akkor szilárd táplálékot is lehet már eléjük rakni.