2301. Polip a sósvizi akváriumban
A polipot rendkívül bonyolult mesterséges körülmények között tartani. Speciális vizet igényel, különleges akvárium-berendezést és megfelelő táplálékot.
A polipot rendkívül bonyolult mesterséges körülmények között tartani. Speciális vizet igényel, különleges akvárium-berendezést és megfelelő táplálékot.
A házikedvenc egy családtaggá válik és általában ő az első, aki távozik a családból. Ismerd meg a jeleket és a tüneteket, amiről tudhatod, hogy kedvenced mikor érzi késznek magát, hogy búcsút mondjon az életnek.
A hároméves Natasha két almomra való cicát szült eddig teljesen problémamentesen. Egy hétre a harmadik alom létrehozása után a fajtatiszta orosz perzsacica rettenetesen bűzleni kezdett. Az állatorvos metritisre gyanakodott.
A kis tarka csődör 2010. április 22-én született. Testtömege 2,2 kiló, magassága 35,56 cm. Mindezek ellenére Einstein a törpeség semmilyen jelét nem mutatja.
A tengerimalac egykor népszerű kísérleti állat volt, de manapság tanulékonysága és könnyen tarthatósága miatt nagyon népszerű háziállat.
Annyit lehet csak mondani, hogy nagyobb valószínűséggel születhetnek beteg állatok.
A magas amyláz érték valóban hasnyálmirigy gyulladás gyanúját alapozza meg, de nem kizárt akár daganatos megbetegedés sem. A vérképről sem tudunk semmit. Vigye vissza a cicát állatorvosához, aki valószínűleg további kiegészítő vizsgálatot fog javasolni( pl. hasi ultrahangvizsgálat).
Látatlanban is csak osztani tudom a kolléga véleményét. Csüggedni azonban nem kell,öregesen is eléldegélhet még egy ideig.
A szívelégtelenség kezelénél az a legfőbb cél, hogy a gyógyszerekkel segíteni tudjunk a szívnek a meglévő tartalék kapacitások "előcsalogatásban". Előcsalogatni azonban csak azt a tartalékot lehet, ami meg van. Ha már kimerült a szív, és nincs mit előcsalogatni, akkor a beteg állapota nem fog tovább javulni. Ilyenkor az állapot fenntartása lehet reális célkitűzés. Sokszor már az is nagy eredmény, ha ezt sikerül elérni. Azt is tudni kell azonban, hogy ma már sokféle igen jó gyógyszer áll az állatorvosok rendelkezésére a szívbeteg állatok kezeléséhez, olyanok, amelyeket kifejezetten a kisállatok kezelésére fejleszettek ki. Az Ön által leírt gyógyszerek mind emberi készítmények, ráadásul elég régi gyógyszerek. Talán érdemesebb lenne áttérni modernebb készítményekre. Beszélje meg ezt az állatorvosukkal, és esetleg próbálkozzanak más szerekkel.
A leírtak alapján én lábrühösséget diagnosztizálok és miután ezt atkák okozzák valamilyen atka elleni szerrel kezelném. Régebben ezt perubalzsammal gyógyították, talán még most is beszerezhető.