2316. Amerikai Cream Draft lovak
Jóllehet a traktorok felváltották a lovakat a farmokon, az amerikai Cream Draft-et és más hidegvérű lovakat még mindig használják a hobbi farmokon, a fakitermeléseken és persze sétakocsikázásra.
Jóllehet a traktorok felváltották a lovakat a farmokon, az amerikai Cream Draft-et és más hidegvérű lovakat még mindig használják a hobbi farmokon, a fakitermeléseken és persze sétakocsikázásra.
Egyes hüllők tojásokat raknak le, míg mások elevenszülők. A nőstényeknek nincs szükségük hím jelenlétére a tojások lerakásához. A legtöbb hüllőfaj esetében csak finom különbségek vannak a hímek és a nőstények között, de vannak fajok ahol a különbségek nyilvánvalóak.
Nevezhetnénk "dalmata-lónak" is. Az Appaloosa lovak feltűnő szőrzetének mintája hamar megragadja az emberek tekintetét.
Az alpesi szalamandra teste teljesen fekete, néha sötétbarna. Nem magányosan, hanem általában csapatban él, bokrok, kövek vagy moha alatt. Az alpesi szalamandra a szaporodás tekintetében is különbözik más szalamandráktól.
Sok kutató úgy véli, hogy a klímaváltozás befolyásolja a macskapopuláció robbanásszerű növekedését, de a felmelegedés más következményekkel is jár. A megváltozott időjárási viszonyok közepette mindig gondoskodni kell róla, hogy a macska ne hevüljön fel túlságosan, és legyen számára elegendő víz.
Állatorvosnak meg kell mutatni
Kedves Gazdi! Mennyi idős a cica? Kiscicáknál gyakori az ún. macskanátha, melynek tipikus tünete a szemgyulladás, de ez gyógyítható betegség- érdemes lenne megnézetnie állatorvossal, hátha még menthető a cica látása. Amennyiben nem, akkor sem kell csüggedni, a cicák nagyon jól alkalmazkodnak akkor is, ha csak egyik szemükkel látnak, amennyben azzal minden rendben, teljes életet élhetnek, ha más gond nincs, az egyensúlyérzékelést, stb. ez nem zavarja! Üdvözlettel,
Kedves Anna! A kék spangle hím lábán a tünetet okozhatja köszvény is, ami mozgáshiány + magas fehérjebevitel következménye lehet, de lehet talpfekély is. A vékony, gyalult, ülőrúdként árult botok lehet, hogy a vásárló számára esztétikusabbak, de a madarak számára kevésbé megfelelők. Az ülőrúd optimális vastagsága úgy mérhető le, hogy a madár lábujjaival 1/3, legfeljebb 2/3 átmérőig éri át. Legjobb a természetes, kérges faág. Érdemes az egyik ülőrudat a kisebb, a másikat a nagyobb méretben elkészíteni, így jobban tornázik a madár lába. Köszvény esetén a fehérjebevitel minimalizálása,, "A" vitamin, multivitamin kiegészítés, az ivóvízben rendszeres almaecet itatás enyhítheti a tüneteket. A pontos diagnózisért érdemes állatorvoshoz fordulni.
Tisztelt Tulajdonos! Ha a RTG alapján elszakadtak az érintett végtagnál az inak, akkor az alapvetően és mindenképp csak műtéttel állítható helyre.Természetesen mellette a sérülésből adódóan lehetnek gyulladásos reakciók, de ha régebb óta nem gyógyul kezelésre, javasolt a sérült területről mintát venni baktrérium tenyésztésre és ennek eredménye alapján célzottan kezelni tovább. A kettő dolog független egymástól, de abban az értelemben mégsem, hogy amíg a gyulladás fennáll, addig a műtét sem végezhető el. Remélem tudtam segíteni!
Tisztelt Tulajdonos! Hátsó lábára, hirtelen jelentkező fájdalom hátterében elég sok minden lehet a kutyusnak, így látatlanban csak a leggyakoribb dolgokat tudnám felsorolni, amire én gondolok: térszalag szakadás, térdkalácsficam, csípőprobléma (ficam, dysplasia, egyéb). Mindenképp állatorvoshoz, lehetőseg olyan kollégához vigyék el, aki ortopdiában jártas, tapasztalt. Fájdalomcsillapításba szintén állatorvos segítségét kérje, mert az emberi gyógyszerek nem használhatóak zömében, sőt ártalmasak lehetnek a mellékhatások miatt (hányás, gyomorfekély, egyéb!!!) Dr. Fux Attila