2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Kedves György József! A leírása alapján biztosan ki tudom zárni, hogy a hidegről melegbe érve izomgörcsöt kaphatott a kutyusa, mert az nem okoz összeesést és rángógörcsöket. Vannak olyan epilepsziás rohamtípusok, amelyek nagyon rövid ideig tartanak, és a roham végeztével semmilyen más egyéb tünet nem jelentkezik, vagyis nagyon gyorsan képes regenerálódni a rohamzajlást követően az agy. Mivel rendkívül szegényes a tünettan, amit leírt, így nem tudom behatárolni a roham típusát (több százféle rohamtípus létezik), valamint azt sem tudom, hogy mennyi idős a kutyus, és hogy volt-e már az életében bármikor hasonló jellegű epizód. Talán segítséget tud nyújtani a honlapomon lévő videótár (www.kutyaepilepszia.hu) megnézése. Ha ismerős rohamtünetet lát valamelyik videón, akkor az azonnali epileptológiai kivizsgálás és tartós gyógyszerbeállítás szükséges. Üdvözlettel: Dr. Kiss Gabriella
Legtöbbször akkor viselkednek így a kutyák, ha tele van a bűzmirigyük. Ebből akár komolyabb probléma is származhat, ezért minél hamarabb ellenőriztetni kell az állatorvosukkal.
Nem túl jó minőségű a kép, de talán Pappilon vagy Phalene, bár nem vagyok biztos benne, hogy teljesen fajtatiszta a kutyus. papillon phalene
Azonnal állatorvoshoz vinni! Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát!
Kedves Gazdi! Valóban a legvalószínűbb az autoimmun eredet, de a citológiai vizsgálat nélkül ez ránézésre nem állapítható meg pontosan. Mintát kell küldeni kórszövettani laborba. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc