2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Sajnálom, de ezek alapján én biztosan nem tudok mondani véleményt. Még az is lehet, hogy semmi baja nincs a kutyájuknak. A leírt labor dolgok nekem zavarosak, sejtésem szerint ezek nem Magyarországon készült vizsgálatok (mások a rövidítések, ill. a mértékegységek). Csatolás viszont nem érkezett, így a többi értéket sem tudom megnézni ill. véleményezni.
Kedves Erika! Bőrgyógyászati szakrendelésre kellene elvinni. Valószínűleg allergiás a cica. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc Ki is allergiás kire? Mi a macskákra vagy fordítva? Allergiás és irritáns kontakt dermatitisz
Valamilyen bőrdaganat. Hogy mi, azt sok az eltávolíttatás után szövettani vizsgálattal lehet diagnosztizálni. Sok-sok olvasnivalő a bőrelváltozásokról itt: Kutya, macska bőrgyógyászat: szőrhullás, allergia és egyebek Bőrbetegségek tünetei és kezelése homeopátiás szerekkel Akrális bőrgyulladás (vadhús) kutyáknál Kutyák: gyakori bőrbetegségek és azok természetes gyógymódjai
Mindenképp azt javaslom, hogy keressen fel egy ortopédiával foglalkozó kollégát és vizsgálják meg a kutyust!
A dudorokról vizsgálat nélkül semmit sem lehet mondani! Ahhoz, hogy ezen segíteni lehessen és meg lehessen gyógyítani, mindenképpen alaposa állatorvosi vizsgálatra van szükség, ezt nem lehet megúszni. Az, hogy a kutya hamis, harapós, nem lehet ellenérv, ha előre szólnak az állatorvosnak, hogy a kutya ilyen, erre van illetve lehet megoldás. Sok mindent ki lehet találni arra, hogy kapjon például egy kábító injekciót, amitől fél órára vizsgálható lesz. Az ő érdeke is ez.