2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Egyrészt hosszú távú kezelésre, másrészt roham megszakításra is vannak megfelelő gyógyszerek, amelyek segíthetnek. Keresse fel állatorvosát, hogy eldönthesse, milyen gyógyszeres kezeléssel lehetne kutyáján segíteni.
Már két napja? Sürgősen vigye állatorvoshoz, az első nap ezt kellett volna tenni!
Mindenekelőtt - ahogy írta is - azt kellene tudni, mi okozta a vakságot, illetve hogy milyen elváltozás történt, ami ezt előidézte. Ezt azonban csak részletes szemészeti vizsgálattal lehetne eldönteni. Ezért ha a végére akar járni, feltétlenül szemész specialista felkeresését javaslom. Nem árt tudni, hogy a szemészeti (speciális) vizsgálatok a szokásos vizsgálati díjak többszörösébe is kerülhetnek.
A tünetek alapján megfelelő kisemlős specialistához kellene vinni a hörcsögöt, Budapesten több ilyen szakember is található, interneten elérhetők.
Lehet, hogy ő is kapott a méregből! Sürgősen vigye állatorvoshoz!