2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Előfordulhat ritkán ciklustól eltérő rendellenes ivarzás. Ez esetben alapos kivizsgálás szükséges a hormonális és ivari működés esetleges rendelleneségeinek feltárására állatorvos segítségével.
Állatorvos látta már? Közvetlen a baleset után azonnal el kellett volna vinnie! Minél előbb keressen fel egy kollégát!
Ha nem kíván szaporulatot, akkor érdemes külön választani őket.
A legtöbb szót elsajátított papagáj, egy hullámos. Nálunk is van olyan 8 hónapos hím, amelyik 15-16 szót tud, ebből néhányat, például a köszönést, megfelelő időben alkalmazza is(éppen itt van a hátam mögött és a kanári trillázást gyakorolja). Vagyis a hangutánzó képességük egyedfüggő, de kiemelkedően jól beszélő madarak is kerülnek ki a fajtából. A sokat "gagyarászó", a többiektől félrehúzódó hím fiókákból kerülnek ki a legjobban "beszélő" papagájok. Ha fogékonyak hangutánzásra, akkor akár már a másfél-két hónapos szelíd madarat is meg lehet tanítani pár szóra.
Minden további nélkül.