2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Ha szelíd, esetleg "beszélő" hullámost szeretne, akkor egy fiatal hímet vegyen, ha fiókákat szeretne, akkor természetesen párt vásároljon. A standard hullámosok meglehetősen nehezen szaporíthatók, így ha kezdő madártartóként szeretne madarat tenyészteni, akkor hagyományos, vadalakú hullámossal kezdjen.
Forduljon vele állatorvoshoz, alapos kivizsgálásra (labor) lesz szüksége!
Széles körben elterjedt bántalomról van szó. Nem zárható ki vírusos oktan, az anyát évente célszerű vakcinázni a leggyakoribb betegségek ellen, ami a kölykök immunállapotát is erősíti. Kismacskák antibiotikumos kezelése is javasolt
A nem evés és a többi tünet már épp elég ok arra, hogy megmutassa egy állatorvosnak! Ennyi információ alapján nem lehet pontos diagnózist és kezelési tervet felállítani.
Minél hamarabb állatorvoshoz kell vinni!