2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Kedves Állatbarát! A duzzanat lehet tályog vagy daganat. Állatorvosi beavatkozásra van szükség, mert elrákosodhat. Üdvözlettel: dr. Varga József
Azt javasoljuk, hogy vigye el a macskát állatorvoshoz, ezen a problémán házilag sajnos nem fognak tudni segíteni.
Kedves Anna! Az ilyen problémák mögött számos ok húzódhat meg, ezek közül talán a legvalószínűbbek a férgesség, bolhásság, a bűzmirigy gyulladása és az allergia. A szőrzet elszíneződése a nyalogatás következménye. Javasoljuk, hogy féregtelenítse/bolhátlanítsa kutyáját, amennyiben ezek több, mint fél éve nem történtek meg. A probléma kivizsgálása végett mindenképpen forduljon állatorvosához, mivel a férgesség/bolhásság csak az egyik lehetséges megoldás, a többi probléma állatorvosi kezelést igényelhet! Tapasztalatunk szerint a bűzmirigy gyakori kinyomása annak gyulladásához vezethet, ezért ez csak akkor indokolt, ha már teljesen feltelt, és kutyáját láthatóan zavarja. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
Kedves Éva! Nagyon jó, amikor a szakember egy ilyen gondoskodó, kedvencével kiemelten törődő gazdival találkozik. Az idős kor állatainknál sok változást hoz, amit gyakran nehéz észrevenni. 9 éves cicánál már 3-4 havonta szoktunk állatorvosi vizsgálatot tartani, ami lehet egyszerű fizikális kontroll, de vérvétellel és egyéb kiegészítő vizsgálattal bővülhet. Ha állatorvosa nem jelzett semmilyen problémát a legutóbbi vizsgálat során, akkor aggodalomra nem lehet oka. Kedvencének szorongását érdemes ún. feromon-tartalmú készítményekkel oldani, melyek párologtató és spray formában is beszerezhetők. Rövid szoktatási idő után szállítódobozába, párnájára fújva egy állatorvosi vizsgálat is sokkal nyugodtabb körülmények között tudható le. A részletekről érdeklődjön állatorvosánál! Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
4-6 éves korban lesznek ivarérettek, 3-4 éves korban jó esetben már meg lehet állapítani a nemüket. Ha két hím teknős lesz, akkor miután elérték az ivarérettséget, külön kell majd őket tartani. Egy hímet és egy nőstényt lehet együtt tartani.