2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Kedves Anna! Sajnos nem Ön az egyetlen, akinek a cicáival hasonló dolog történt. A levelét külön köszönöm, hiszen sok gazdi számára - remélem - tanulságos lesz a válaszom. A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, ha egy idegen állatot, jelen esetben macskát viszünk be a már meglévő állományunkba, azt bizony minden esetben legalább három hétig "karanténoztatnunk" kell, ami azt jelenti, hogy elkülönítve kell tartanunk. Ez idő alatt a féregtelenítéséről és az alap-immunizálásáról gondoskodni kell. Azt nagyon jól tette, hogy állatorvoshoz fordult. Az első kezelés után pár örával hagyományos terápia esetén általában nem jelentkezhet annak az eredménye. Látatlanban nem tudok "távdiagnózist" felállítani és mást mondani, mint a kezelő állatorvos kolléga, aki az állatokat és a körülményeket alaposan megvizsgálva írta elő a kezelést és tájékoztatta Önt a betegségről és a tennivalókról. Üdvözlettel: Dr. Takács Györgyi homeopata állatorvos SanaVet állatorvosi rendelő 1076 Budapest, Garay u. 21.
A hirtelen halál sok-sok kérdést vet fel, és természetesen mindenki szeretné tudni, mi okozta. Sajnos jelen esetben csak találgathatunk, mert valódi okot csak egy boncolás után lehetne mondani. A leírtak alapján a háttérben lehet hőguta, szívelégtelenség, májelfajulás és ezek bármilyen kombinációja is. Utóbbi kettő fertőző és nem fertőző eredetű okok miatt is kialakulhat. Az elmúlt időszakban tapasztalt igen magas hőmérséklet az egészséges állatokat is megviseli. A kisebb-nagyobb szervi betegségekkel terhelt állatok pedig ilyenkor fokozottan veszélyeztetettek, csakúgy,mint az idős ill. a fiatal (kölyök) állatok is.
Sajnos recept nélkül egyik szer sem kapható. Átmenetileg az Atarax tablettát próbálják ki.
Heti 2-3 tojás biztosan nem árthat, de nyersen nem javasolt az etetése.
A jelenség a bélflóra egyensúlyának felborulására utal, vagyis hasmenés tünet. Okozhatja baktérium feldúsulás, vagy táplálkozási probléma. Érdemes lehet egy antibiotikum kúrát kezdeni(ehhez keressen fel egy állatorvost), a táplálék csak a mageleség etetésére korlátozódjon, a feltapadt székletet rendszeresen távolítsa el az esetleges visszafertőzést megelőzendő.