2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Az ilyen gyakori vizelet ürítésnek nem viselkedési háttere van egy ilyen idős kutyánál, hanem valamilyen szervi probléma lehet. Mindenképpen egy alapos vese, vizeletrendszeri állatorvosi vizsgálatot javaslok.
Fertőzhette a másik macska, megfelelő férghajtóval kell kezelni (pl.cestal cat , drontal cat) Negyedévente akkor is célszerű kezelni ha nem mutatkoznak a tünetek. Ember is elkaphatja, tünete lehet az orr és végbéltáji viszketés. Emberek számára is létezik ellene készítmény, háziorvossal kell konzultálni Megfelelő higiéniai szabályok betartásval csökkenthető a fertőzés lehetősége.
Kedves Kérdező! Ha Önöket ez zavarja, akkor ivartalanítsák kedvencüket - ez csonkításnak semmiképpen sem nevezhető. Ami kijön még, az nem a here, hanem a pénisz tövénél található, és megduzzadt barlangos erekkel gazdagon beszőtt rész.
Főként a lutínó nimfák egyes egyedeire jellemző a fejtető kopaszsága. Nagyobb rokonaikhoz, a kakadukhoz hasonlóan, a nimfák bóbitája mögötti terület tollmentes. Ez a tulajdonság néha túlzott mértékben jelenik meg. Mivel külön génen öröklődik is, így egyre kopaszabb fejű utódaik lehetnek. Néhány példányon a fejtető kopaszodása a kor előrehaladtával erősödhet.
Hasonló a tünet tojás visszatartás esetén is. Ha biztosan hím a hullámos, úgy az állatorvos diagnózisa részben-egészben valószínűsíthető. Vagyis a hullámosoknál valóban sűrűn előfordul a kóros sejtburjánzás, hogy here, vagy más hasüregben kifejlődött daganat, azt röntgen, feltárás mutatja ki. A tumor műtéttel esetlegesen eltávolítható, de a kicsi testméret, illetve a az esetleges áttétek miatt kevés az esély a gyógyulásra. Immunerősítő készítményekkel, vitaminokkal meghosszabbítható a madár élete, kezdeti szakaszban akár vissza is fordítható a folyamat. A hasonló problémák elkerülése érdekében érdemes prevenciós kezeléseket alkalmazni minden egészségesnek látszó madárkánál is.