2326. Melanóma lovaknál
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Habár a melanóma (festéksejtes bőrdaganat) a leggyakrabban szürke és aranyderes lovaknál fordul elő, más színezetű lovaknál is megjelenhet, de csak ritkán súlyos kimenetelű.
Érdemes tudatában lenni annak, hogy melyek a lovaktól elkapható betegségek, a tájékozottság ugyanis a megelőzés irányában tett első lépés.
A tejmirigy (emlő, tőgy) gyulladása (mastitis) valamennyi állatfaj nőivarú egyedében előfordulhat, függetlenül attól, hogy az állatot gazdasági céllal, tejtermelésre hasznosítják-e, vagy „csak” a fajfenntartást, az utódok felnevelését szolgálja az anya tejmirigyeinek váladéka, az anyatej.
A lovak gyomra érzékeny, így a nem megfelelőképpen tárolt takarmány bélgörcshöz, élősködő fertőzéshez és más problémákhoz vezethet.
A királysiklók és tejkígyók népszerű házikedvence részben színezetük miatt, részben azért mert viszonylag könnyű gondjukat viselni.
Nem valószínű az ornitózis, de, ha mégis, az állományszíntű kezelést igényel. A pontos diagnózishoz mindenképp keressen fel állatorvost. A tetrán alapú antibiotikumok hatékonyak chlamydiák (az ornitózis, más néven papagájkór okozói) ellen, de ha jól emlékszem az Anitetra 48 felbontva csak hűtőben tárolható, de úgy sem hosszú ideig. Az adagolás a csomagolóanyagon, vagy a kísérőlapon fel van tüntetve. Egy púpozott teáskanál kb. 5-6g körüli mennyiség lehet, de ez csak nagyon hozzávetőleges becslés, hiszen két kanál is eltérő méretű lehet. Ha valóban ornitózis okozta a megbetegedést, akkor hosszú ideig (legalább 2 hét) tartó kezelés szükséges.
Valószínüleg kifejlett, 1-2 naponta lehet etetni minél változatosabban. Nyers hallal, vízicsigával, jobb minőségű szárított eleséggel néha salátával etesse.
Üdvözlöm! Egy ekkora teknős kb. 15-20 éves is lehet. Az étrendje 90 %-ban fagyasztott hal legyen, a maradék 10 %, pedig mindenféle kereskedésben kapható száraz eleségek. A salátát nem mindegyik teknős eszi meg, semmi gond nincs ezzel!
Kedves Kérdező! 4. héttől már észrevehető a vemhesség, normális étrend, esetleg vitaminok ha szükségesek, féreghajtást mindenképpen elvégezni. Dr. Puskás Gábor
Nagyon jó parazitaellenes szerek léteznek, érdemes azokat használni. A spot-on szereket egyszerű használni és a kutyákat sem zavarja. Ezeket egy kis pipettából kell az állat bőrére cseppenteni a szőr félrehúzása után a tarkó alatt a két lapocka közti rész fölött Innen a szer felszívódik és kb 24 óra után a teljes testet védi bolha, kullancs ,tetű stb ellen ( spot-on tipustól függően) Ex-spot nevű készítmény már 2 hetes kortól használható (van még: frontline, advantix, advantage....) Fontos még a környezet bolhaírtása is (fekhelye, ólja) mivel a legtöbb bolha itt található, ezt permetezéssel lehet megoldani (pl. neostomosan hígitva vagy lakásban insecticide) Olvass tovább! Bolhaallergia kutyáknál