2331. Milyen gyümölcsöket lehet adni a kutyának?
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok tyúkfajta megtalálható a veszélyeztetett, végveszélyben lévő fajok vörös listáján, mert a tenyésztők csak egy vagy két tyúkfajtát hasznosítottak és szaporítottak el húsuk és tojásuk miatt, a többi tyúkfajtát figyelmen kívül hagyva.
A törpepapagájt a legtöbben csak papagájként emlegetik. Ez egyike a legkedveltebb házi díszmadárfajtáknak, és speciális eledellel kell táplálni.
Ha te is azok közé az emberek közé tartozol, akik lovat tartanak, akkor neked sem árt tudnod, hogyan ellenőrizd a ló legfőbb életjeleit.
Újabb magassági világrekord született a lovaknál. Big Jake 7 centiméterrel előzte meg az előző rekordert, így hivatalosan is ő lett a világ legnagyobb lova. :)
Körömcsipesszel, vagy erős körömollóval, kétoldalt egy-egy határozott metszéssel olyan formára kell visszavágni,hogy a leghosszabb pont középre essen. Arra kell ügyelni, hogy a csőr közepén futó vérér ne sérüljön, ami az eredeti csőrméretre való igazításnál még nem fordulhat elő.
A nyári nagy melegben mindig veszélyes a futtatás, ezt mindenképpen kerülni kell majd akkor. A röfögő,doboló hangról nem tudok véleményt mondani, mivel nem hallom, látom az állatot. Nézesse meg állatorvosával, hogy a száj,üregben, garatban nem lát-e valami elváltozást? Rendben-van-e a légzése?
Sajnos nem lehet így erről semmit mondani, mindenképpen meg kell ezt alaposan nézetni állatorvossal. Mivel a labdázás közben keletkezett a probléma, biztosan köze van ehhez. Valószínűleg egy mozdulat közben történt ott valami, ami nem látszik ugyan, de mégsem tudja miatta a lábát terhelni.
Kedves Gazdi! E három betegség (tumor, babesiosis, hepatitis) külön-külön is elég súlyos kórforma, hát még együtt!! Ilyen estekben homeopátiával és egyéb természetes gyógymódokkal elérhető eredmény nagyban függ attól, hogy mikor kezdődött a betegség, mennyire előrehaladott, mennyi idős az állat, és mennyi tartaléka van még (van-e egyáltalán?) a szervezetnek az öngyógyító folyamatok beindításához! Egy ilyen terápiát azonban mindenképpen egyedileg kell összeállítani, hiszen a hatékony kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket, a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és a pszichés – lelki beállítottságát is. Részletesebben: http://www.kimintvet.hu/szelid/szelid_homeo/homeop.html#hnttt Ezért azt javaslom, hogy keressen fel egy homeopata állatorvost. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.