2331. Milyen gyümölcsöket lehet adni a kutyának?
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok tyúkfajta megtalálható a veszélyeztetett, végveszélyben lévő fajok vörös listáján, mert a tenyésztők csak egy vagy két tyúkfajtát hasznosítottak és szaporítottak el húsuk és tojásuk miatt, a többi tyúkfajtát figyelmen kívül hagyva.
A törpepapagájt a legtöbben csak papagájként emlegetik. Ez egyike a legkedveltebb házi díszmadárfajtáknak, és speciális eledellel kell táplálni.
Ha te is azok közé az emberek közé tartozol, akik lovat tartanak, akkor neked sem árt tudnod, hogyan ellenőrizd a ló legfőbb életjeleit.
Újabb magassági világrekord született a lovaknál. Big Jake 7 centiméterrel előzte meg az előző rekordert, így hivatalosan is ő lett a világ legnagyobb lova. :)
A tejfogak mérete és száma és a majd kinövő maradandó fogak mérete és száma között nincs szoros összefüggés. Így csak akkor lehet megállapítani a maradandó fogak méretét, amikor lezajlott a teljes fogváltás. Szerintem bízzon meg a tenyésztőben és kössön vele egy szerződést vagy szóbeli megállapodást a kutyavásárláskor, főleg ha tenyésztési szándékkal veszi meg a kölyköt.
A császármetszést csak indokult esetben szoktunk elvégezni. Egy jól, szakszerűen elvégzett császármetszés után a kutya méhe rendesen regenerálódik és a következő tüzelésére újból képes lesz vehem kihordására. Általában 2-3 császármetszés végezhető el egy kutyán élete során.
A kutya nem egy fejhető állat. Így nem tűnik túl praktikusnak a gondolat. Elég nehéz lenne összeszedni egy "fagyasztható" mennyiséget. Elvileg biztos fagyasztható, csak a dolog értelmén még gondolkodunk egy kicsit. :)
Igen, segítheti, de azért túl sokat ne várjon tőle.
Nincs róla tudomásunk, hogy ilyesmit lehetne kapni. Létezik viszont "Bulldog enciklopédia" című könyv és ajánlom figyelmébe a Háziállat TV-t, ahol rengeteg kisfilm látható az angol bulldogokról.