2331. Milyen gyümölcsöket lehet adni a kutyának?
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok olyan gyümölcs létezik, ami a kutya szervezetére nézve is egészséges, de vannak olyanok is, amik károsak. Lássuk, mi közül válogathatunk!
Sok tyúkfajta megtalálható a veszélyeztetett, végveszélyben lévő fajok vörös listáján, mert a tenyésztők csak egy vagy két tyúkfajtát hasznosítottak és szaporítottak el húsuk és tojásuk miatt, a többi tyúkfajtát figyelmen kívül hagyva.
A törpepapagájt a legtöbben csak papagájként emlegetik. Ez egyike a legkedveltebb házi díszmadárfajtáknak, és speciális eledellel kell táplálni.
Ha te is azok közé az emberek közé tartozol, akik lovat tartanak, akkor neked sem árt tudnod, hogyan ellenőrizd a ló legfőbb életjeleit.
Újabb magassági világrekord született a lovaknál. Big Jake 7 centiméterrel előzte meg az előző rekordert, így hivatalosan is ő lett a világ legnagyobb lova. :)
A könnyfolyás valóban lehet allergiás eredetű.Vásároljanak máshonnan,vagy másmilyen almot. A fülben képződő törmelék pedig valóban atka lehet. vigyék el a nyuszikat állatorvoshoz,egy alapos fülvizsgálatra és tisztításra. A kövi rózsa leve és a Novascabin nem a legjobb választás a gyógykezelésre. Kérje állatorvosa tanácsát!
A tisztán tartás (fürdetés) mellett a szőrzet gondozása (fésülés, kefélés) is fontos. Ellenkező esetben a szőrzet összeállhat, filcesedhet. Az összeállt szőrzet között minden fürdetés ellenére elszaporodhatnak a baktériumok vagy gombák, és mivel alatta a szőr nem megfelelően szellőzik, akár bőrgyulladás is kialakulhat. A tapasztalt tünetek hátterében tehát akár ez is lehet. Persze a leírtak nem elegendőek pontosabb diagnózis kialakításához. Mindenképpen jó lenne felvenni a kapcsolatot a kezelő állatorvossal. Akkor pl. szőrminta és/vagy bőrkaparék vizsgálattal közelebb lehetne jutni a valódi okhoz. Már csak azért is, mert a szőrhullás hátterében akár hormonális problémák is lehetnek. Ezért ezen a fórumon csak "ötletelésre" van mód. Igazi választ csak az állatorvosától várhat. Ha a háttérben csak a szőrzet filcesedése áll, akkor ezeket a szőrcsomókat el kell távolítani. Amennyiben az állat ellenáll, egy szájkosár alkalmazása, és családtagok segítségének igénybevétele válhat szükségessé. Az ellenállás hátterében az is lehet, hogy korábban a csomók eltávolításakor megcsípték, megvágták a bőrét, ami kellemetlen emlékként ellenkezést vált ki az állatnál. Mellesleg a szőrrágás, viszketés hátterében lehet akár egy rosszul megválasztott sampon is. Ajánlatos kifejezetten kutyasampon használata.
Volt már féregtelenítve? Egyáltalán, látta már állatorvos?
Epilepszia szempontjából a vizsla sajnálatosan az egyik leggyakoribb vendég nálam. Számomra nem elég az az információ, hogy epilepsziás rohamot kapott, mert többszáz féle rohamtípus létezik. A rohamtünetek hiányában ezért nem tudok véleményt mondani, hogy milyen típusú epilepsziáról lehet szó. A www.kutyaepilepszia.hu honlapomon a saját beteganyagomból feltettem néhány videót. Lehet, hogy ráismer valamelyikre. Ilyen típusú rohamok esetén azonnali, tartós antiepileptikus kezelés javasolt. Mivel a kutya nem fiatal, a legfontosabb, hogy vérvizsgálatot kéne kérni az állatorvostól, hogy a belgyógyászati statusát megismerjük. Ha az állapot rosszabbodása alatt az újabb rohamok jelentkezését érti, akkor azonnali epilepsziás gondozásba vétel javasolt. A vitaminok választása vérvizsgálati eredmény függvényében szokott eldőlni, ha negatív az eredmény, állatorvosánál kifejezetten idős kutyák számára összeállított vitaminokból álló készítményeket javaslok.